پیشرفته‌ترین کشور در حوزه تکنولوژی، طبق آخرین آمار+اینفوگرافی

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
پیشرفته ترین کشور فناوری + لاگ مدیا

در دنیای پر سرعت امروز، فناوری یکی از جنبه‌های اساسی توسعه هر کشوری است. با پیشرفت سریع فناوری، کشورها در حال رقابت برای پیشرو بودن در نوآوری و پیشرفت هستند.

طبق به‌روز ترین آمارها، کره جنوبی با کنار گذاشتن آمریکا، در حال حاضر رتبه اول پیشرفته‌ترین کشور در حوزه تکنولوژی است. ملتی در شرق آسیا با تاریخ طولانی که پس از استقلال، با اقتصاد در حال غرق شدن مبارزه کرد. اکنون بسیاری از غول‌های بزرگ فناوری مانند سامسونگ، هیوندای و ال‌جی متعلق به کره جنوبی هستند.

اقتصاد مبتنی بر خدمات فناوری پیشرفته کشور عمدتاً داستان موفقیت سرمایه‌گذاری خارجی است که دریافت‌کننده کمیته کمک به توسعه OECD است. این کشور به جای هزینه کردن بیشتر به پس‌انداز اعتقاد دارد. در رتبه‌بندی تکنولوژی و فناوری رتبه اول و به‌عنوان بهترین کشورها از نظر سطح زندگی مردم، رتبه پانزدهم را به خود اختصاص داده است.

استاد علوم سیاسی هارواد Joseph Nye مهم‌ترین علت این پیشرفت را سیاست «قدرت نرم» می‌داند، یعنی توانایی جذب و همراه ساختن کشورهای دیگر از طریق فرهنگ، ارزش و سیاست به جای تهدید و اجبار آن‌ها.

 

پیشرفته ترین فناوری کشور + لاگ مدیا

 

آمار مربوط به انتهای سال 2023 نشان خواهد داد که آیا کشورهایی مانند چین و امریکا توانسته‌اند این رتبه برتر را از کره جنوبی بگیرند یا اینکه کره همچنان بعنوان یک کشور آسیایی، در دنیای فناوری یکه‌تازی خواهد کرد؟!

 

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *