فراخوان عمومی حمایت از طرح‌های پژوهشی؛ مهلت ارسال آثار تا آخر شهریور

بهار قربانپور
اشتراک‌گذاری در:

بنیاد ملی علم ایران (صندوق حمایت از پژوهشگران و فن‌آوران کشور) به عنوان نهاد ملی حمایت از پژوهش و فن‌آوری کشور از این پس در دو نوبت اولویت‌های پژوهشی و تحقیقاتی را در قالب فراخوان عمومی حمایت می‌کند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی علم ایران، طرح‌هایی در اولویت قرار دارند که پاسخگوی نیازهای کشور با دو رویکرد «نیازهای ضروری» و «جریان‌های علمی روز جهان» باشند.

این اولویت‌ها توسط کارگروه‌های تخصصی بنیاد مشخص شدند و عبارتند از علوم‌پایه و علوم‌زیستی، فنی و مهندسی، علوم‌انسانی، اجتماعی، هنر و کشاورزی، محیط زیست و منابع طبیعی.

هدف از این طرح، جهت دهی علمی و حمایت ویژه از اندیشمندان و محققان برجسته کشور برای ورود و یا عمق‌بخشی به تحقیقات در این عرصه‌ها است.

در این راستا میزان حمایت از طرح‌های ارسالی در زمینه اولویت‌های ذکر شده در این فراخوان تا سقف سه برابر شرایط عادی طرح ها در نظر گرفته شده است.

بدیهی است این سقف حمایت، پس از داوری و ارزیابی عمیق و تخصصی و تعهد بروندادهای برجسته علمی و فناوری، به پژوهشگران اعطا می‌شود.

هر کارگروه تعداد محدودی اولویت و زیراولویت مشخص کرده است. توصیه می‌شود تا محققان و دانشمندان متقاضی ارسال طرح، اولویت‌های اعلام شده را به دقت مطالعه کنند و سپس با ذکر کد دقیق فراخوان،  طرح خود را تا ۳۱ شهریور ماه ۱۴۰۲ از طریق سامانه کایپر به نشانی: https://rtms.insf.org  ارسال نمایند.

 

در تکمیل این خبر آمده: در صورت وجود نهاد بهره‌بردار و متقاضی در جامعه و یا صنعت برای طرح ارسالی، امتیاز ویژه‌ای به طراح تعلق می‌گیرد.

 

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین‌های فناوری