چگونه دُبی با AI و فناوری پیشرفته به مرکز جهانی نوآوری تبدیل خواهد شد

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
دبی به پایتخت فناوری AI و دیجیتال جهان تبدیل خواهد شد

شیخ حمدان می‌گوید که دبی به‌طور پیوسته به سمت یک مرکز جهانی برای فناوری‌های پیشرفته حرکت می‌کند. امارات در حال برنامه‌ریزی برای تسریع رشد دیجیتال از طریق مشارکت دولتی است.

شیخ حمدان بن محمد گفت که دبی به‌طور پیوسته موقعیت خود را به‌عنوان یک مرکز جهانی برای فناوری‌های پیشرفته و یک مرکز بزرگ برای مدل‌های تجاری دیجیتال و ابتکارات تحول آفرین تقویت می‌کند.

دفتر رسانه دبی روز یکشنبه اعلام کرد که ولیعهد دبی و رئیس شورای اجرایی امارات در دومین نشست کمیته عالی فناوری آینده و اقتصاد دیجیتال صحبت کرد.

شیخ حمدان، رئیس کمیته، گفت: «دبی به‌طور فعال در حال توسعه برنامه‌هایی برای تسریع رشد دیجیتال و پذیرش فناوری‌های جدید از طریق مشارکت مشترک بین نهادهای دولتی، شرکت‌های بین‌المللی و بخش خصوصی گسترده‌تر است».

دبی-کمیته-عالی-برای-تکنولوژی-توسعه-و-اقتصاد دیجیتالی-آینده

دبی به‌دنبال تثبیت موقعیت خود به‌عنوان پایتخت جهانی اقتصاد دیجیتال است.

بر اساس گزارش اخیر اتاق اقتصاد دیجیتال دبی، یکی از سه اتاقی که زیر نظر اتاق‌های دبی فعالیت می‌کنند، انتظار می‌رود اقتصاد دیجیتال ملی در سال 2031 به بیش از 140 میلیارد دلار افزایش یابد که از نزدیک به 38 میلیارد دلار امروزی افزایش می‌یابد.

کابینه امارات متحده عربی در سال گذشته تشکیل کمیته عالی برای تحول دیجیتال دولتی را تصویب کرد، زیرا این کشور برنامه‌های توسعه اقتصاد دیجیتال و استفاده از فناوری آینده را ادامه می‌دهد.

دبی در جولای سال گذشته تشکیل کمیته عالی فناوری آینده و اقتصاد دیجیتال را برای تمرکز بر توسعه این بخش اعلام کرد. شیخ حمدان در آن زمان گفت که هدف بدنه جدید «ترویج برتری دبی در اقتصاد دیجیتال در سطح جهانی است».

این کمیته هشت نفره بر اجرای استراتژی‌های مربوط به اقتصاد دیجیتال و فناوری آینده در دبی نظارت خواهد کرد. هدف آن کمک به شکل‌دهی آینده هوش مصنوعی با سرمایه‌گذاری در متاورس و ایجاد مشارکت‌هایی برای تقویت اقتصاد دیجیتال دبی است.

برنامه‌‍‌های دبی چه خواهد بود

آنها پیشرفت‌های اخیر در زمینه دیجیتال را بررسی کردند و راه‌هایی را برای دستیابی به اهداف استراتژی متاورز دبی، که هدف آن ایجاد 40.000 شغل و افزودن 4 میلیارد دلار به اقتصاد امارات در پنج سال آینده است، و دستور کار اقتصادی دبی D33، بررسی کردند. با هدف رسیدن به 32 تریلیون درهم (8.71 تریلیون دلار) تا سال 2033 و قرار دادن امارت در بین سه شهر برتر جهانی.

آنها همچنین در مورد توسعه زیرساخت‌های دیجیتال دبی، آمادگی دیجیتال و راه های استفاده از نرخ بالای استفاده از اینترنت برای استفاده از فرصت‌های جدید در این بخش بحث کردند.

علاوه بر این، اعضای کمیته برنامه‌ها و توصیه‌هایی را برای دستیابی به اهداف اقتصاد دیجیتال دبی مورد بحث و بررسی قرار دادند. این کمیته سیاست‌ها و تحلیل روندها را برای اقتصاد دیجیتال و فناوری آینده، از جمله متاورس، هوش مصنوعی، بلاک چین، وب 3، واقعیت مجازی، واقعیت افزوده، اینترنت اشیا، مراکز داده و رایانش ابری در دبی، طراحی و تحلیل خواهد کرد.

همچنین به‌دنبال جذب شرکت‌ها و کنفرانس های بین المللی متخصص در فناوری آینده و اقتصاد دیجیتال خواهد بود.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *