، ،

با ترفند «نِی» گوشی خود را از گرد و غبار پاک کنید

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
تمیز کردن گرد و غبار گوشی با ترفند نی
تمیز کردن گرد و غبار گوشی با ترفند نی

فهرست مطالب

چیزی که حتی یک آیفون، آی‌پد یا مک نیز قادر به مبارزه با آن نیست گرد و غبار است. با گذشت زمان، حتی اگر خانه شما بدون کوچکترین لکه‌ای باشد، گرد و غبار همیشه در “شکاف” دستگاه‌های الکترونیکی جمع می‌شود. درگاه‌های شارژ یا میکروفون‌ها جایی هستند که معمولاً به‌راحتی در آنها جمع می‌شوند و مشکلات طولانی‌مدت ایجاد می‌کنند.

اگر چندین سال است که یک آیفون در اختیار دارید، احتمالاً دیده‌اید که چگونه گرد و غبار روی درگاه شارژ یا بلندگوهای پایین و بالا جمع می‌شود. مشکلاتی که می‌تواند ایجاد شود عمدتاً در این واقعیت است که آیفون به درستی شارژ نمی‌شود یا حتی صدا یا تماس‌ها به‌خوبی شنیده نمی‌شود. اما ترفندی در حال گسترش است که بتوانید درگاه شارژ را تمیز کنید یا اسپیکر آیفون را با یک نی و یک بطری آب تمیز کنید.

تمیز کردن درگاه شارژ و سوراخ اسپیکر آیفون

همانطور که در عکس مشاهده می‌شود، برای اجرای این ترفند به سادگی به یک نی، یک بطری پلاستیکی و یک جاروبرقی نیاز دارید. اولین چیز این است که بطری را بشکافید تا قسمت بالایی در همان جایی که درب آن است نگه دارید. اکنون با یک جسم تیز و گرم کردن آن از قبل، درب بطری را درست از وسط سوراخ می‌کنیم. برای اینکه بتوان سوراخی با اندازه قابل توجهی ایجاد کرد تا نی وارد آن شود و با چسب ثابت شود.

اکنون فقط لازم است جاروبرقی را به این سر که برای حذف گرد و غبار از نی ساخته شده است وصل کنید. وقتی آن را روشن می‌کنید، می‌توانید آن را به تمام سوراخ‌های هر وسیله‌ای که در خانه دارید نزدیک کنید تا بتوانید آزاردهنده‌ترین گرد و غبار را بدون نیاز به صرف هیچ چیزی مَکش کنید. بدیهی است که با داشتن کالیبر بسیار کوچکتر، امکان مکش دقیق‌تری از طریق این سوراخ‌ها وجود خواهد داشت.

بیشتر بخوانید: ترفندهای جذاب گوشی به تعداد انگشتای یک دست

این ترفند چه کارایی‌های دارد

به‌طور خلاصه، ما با ترفندی روبه‌رو هستیم که تضمین می‌کند گوشی شما کاملاً تمیز است و نیازی به خرج کردن پول برای یکی از لوازم جانبی زیادی که فروخته می‌شود تا آن را بی‌لکه نگه دارد. اگرچه همانطور که همیشه به یاد داشته ایم، مهم است که چیزی را در درگاه‌های شارژ یا بلندگوها وارد نکنید، این همان کاری است که ممکن است برای حذف گرد و غبار انجام دهیم. حالا با این ترفند این کار ضروری نخواهد بود.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *