،

ایمیل‌های Dynamic جی‌میل قابلیت جدیدی که کار را برای کاربران آسان‌تر می‌کند

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
جیمیل داینامیک - Dynamic Gmail

اینترنت با سرعت بیشتر، محتوای بیشتر، دسترسی به هوش مصنوعی و داده‌های بیشتر تکامل یافته است. به‌عبارت ساده‌؛ قوی‌تر و تعاملی‌تر شده است. و این باعث شده است ایمیل‌ها کمی از قافله عقب بمانند. گوگل چند سال پیش یک ویژگی ایمیل پویا (Dynamic) جدید را به جیمیل اضافه کرد و اکنون در دسترس همه کاربران چه در دسکتاپ، موبایل یا هر پلتفرم پشتیبانی شده دیگری است. همه آنچه را که باید در مورد ایمیل‌های پویا در جیمیل بدانید را توضیح می‌دهیم.

ایمیل پویا چیست و چه ویژگی‌هایی نسبت به ایمیل‌های ثابت دارد

ایمیل پویای Gmail اساسا ایمیل‌های سنتی و ثابت را به نسخه تعاملی‌تر تبدیل می‌کند. این نوع جدیدی از ایمیل است و برخلاف ایمیل ثابت، ایمیل‌های پویا اطلاعات را تازه نگه می‌دارند و به کاربران این امکان را می‌دهند که مستقیماً از خود ایمیل بدون خروج از برنامه یا وب‌سایت ایمیل و رفتن به وب‌سایت یا صفحه دیگری اقدام کنند.

به عنوان مثال، به کاربران اجازه می‌دهد مستقیماً از صفحه ایمیل به یک رویداد پاسخ دهند، به نظرات پاسخ دهند یا یک کاتالوگ کامل را از داخل صندوق ورودی بررسی کنند. ساده‌ترین مثال، نظرات Google Docs است. ایمیل‌های پویا، به جای اینکه هر نظر را به صورت جداگانه در یک ایمیل جداگانه نشان دهند، آن ها را در یک رشته نمایش می‌دهند و همچنین به کاربران اجازه می‌دهند بدون باز کردن سند، نظر بدهند و مسائل را حل کنند. به طور مشابه، Google همچنین Docs, Sheets را در Chat ادغام کرده است که اکنون به‌عنوان یک پانل جانبی در نمای تقسیم صفحه نمایش باز می‌شود.

چه مزایایی برای کاربران خواهد داشت

بگذارید این را با یک مثال به شما بگوییم: تفاوت بین تماشای فیلم یا نمایش در پلتفرم‌هایOTT (مانندNetflix) و یک کانال تلویزیونی معمولی چیست؟ با کمتر تعاملی بودن دومی، کنترل بسیار کمی بر مواردی مانند تبلیغات، پرش از جلو یا عقب، انتخاب فیلم‌ها و نمایش‌ها خواهید داشت.
دقیقاً نه، اما ایمیل پویا با تعامل بیشتر مزایای مشابهی را به همراه دارد. این ویژگی تعامل کاربر را افزایش می‌دهد و کارها را ساده‌تر می‌کند. به‌عنوان مثال، امکان پاسخگویی به رویداد از طریق نامه، از مرحله اضافی باز کردن صفحه رویداد و سپس پاسخ دادن به آن جلوگیری می‌کند.

به طور مشابه، می‌توانید یک پرسشنامه کامل را مستقیماً از طریق ایمیل بدون باز کردن وب‌سایت مرتبط با آن پرسشنامه پر کنید. چیزی که این موضوع را جالب می‌کند این است که نظرات Google Docs آن را همه‌کاره‌تر می‌کند، زیرا اگر نظر جدیدی برای سند وجود داشته باشد و مانند یک پنجره چت در بدنه ایمیل ظاهر شود، رشته‌های نظر به‌طور خودکار به‌روزرسانی می‌شوند. علاوه بر این، امکان مرور کاتالوگ بسته، کاتالوگ خودرو، مستقیماً از طریق پست، هم باعث صرفه‌جویی در زمان و هم راحتی می‌شود.

چگونه کار با ایمیل پویا در جیمیل را شروع کنیم

ویژگی ایمیل پویا اکنون در تمام پلتفرم‌ها از جمله وب، تلفن‌ها و غیره در دسترس است. همچنین، اگر ایمیلی ماهیت پویا داشته باشد، اگر این ویژگی برای حساب فعال باشد، به طور خودکار آن را در صندوق ورودی نشان می‌دهد. در اینجا نحوه فعال کردن آن آمده است.
تنظیمات جیمیل را باز کنید و به General بروید
به دنبال گزینه Dynamic email بگردید و چک باکس مقابل «Enable Dynamic email» را فعال کنید.
در نهایت تغییرات را ذخیره کنید.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *