،

چرا ایلان ماسک معتقد است مردم می‌توانند برای استفاده از X پول پرداخت کنند؟!

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
پرداخت پول برای اشتراک X

در اوایل سال جاری، X ، که قبلاً توییتر نامیده می‌شد، اعلام کرد که در حال آزمایش یک سرویس پولی برای همه کاربران جدید در فیلیپین و نیوزیلند است. کاربران جدید تنها در صورتی می‌توانند توییت کنند، بازتوییت کنند، پست‌ها را لایک کنند و به پست‌ها پاسخ دهند که هزینه بدهند. اگر پرداخت نکنند، می‌توانند پست‌ها را بخوانند، ویدیوها را تماشا کنند و حساب‌ها را دنبال کنند. الون ماسک در یک جلسه همگانی با تمام کارمندان X اکنون دلیل اجرای این آزمایش را فاش کرده و معتقد است که این آزمایش به کشورهای دیگر نیز گسترش خواهد یافت.
او گفت: «ما در حال انجام آزمایشی هستیم تا ببینیم اگر به معنای واقعی کلمه 1 دلار در سال باشد، که 0.3 سنت در روز است، عواقب آن چه خواهد بود». ماسک گفت که برای کسانی که تعجب می‌کنند، “مردم در بخش های فقیر جهان چگونه می توانند هزینه کنند؟”، او این را می گوید: «آنها به‌نوعی در اینترنت هستند. آنها یک دستگاه الکترونیکی دارند و در اینترنت هستند و یک دلار در سال 0.3 سنت در روز است. طبق گفته ماسک، این مبلغ برای اکثر مردم جهان که در اینترنت هستند مقرون به صرفه است.

امکان گسترش آن به کشورهای دیگر

X گفته بود که این آزمایش برای «کاهش هرزنامه، دستکاری پلتفرم ما و فعالیت ربات‌ها» بود. ماسک گفت که کلاهبرداران آن بیشترین شکایت را از چنین تصمیماتی دارند. او با ذکر نمونه‌هایی از آزمایش‌های خود با پی‌پال گفت: «هرگاه اقدامی انجام می‌شد، خشم کلاه‌برداران را در پی داشت، زیرا آنها دوست ندارند فعالیت‌های مخرب آنها در X تعطیل شوند.

او همچنین گفت که X در پی این است که این کار را در فیلیپین و نیوزیلند منتشر کند. او درباره امکان گسترش این آزمایش پولی به کشورهای دیگر گفت: «بنابراین، خواهیم دید که چگونه پیش می‌رود [و] برخی تنظیمات را انجام خواهیم داد.
در همین حال، اسناد داخلی مشاهده شده توسط نیویورک تایمز نشان می‌دهد که X کمک‌های بلاعوض سهام را بین کارمندان خود توزیع کرده است که ارزش فعلی آن را حدود 19 میلیارد دلار نشان می‌دهد، که حدود 55 درصد کاهش را نسبت به 44 میلیارد دلاری که ایلان ماسک یک سال پیش برای تصاحب شرکت پرداخت کرده بود، نشان می‌دهد.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *