،

نظر کنایه‌آمیز ایلان ماسک به دموی جدید OpenAI سم آلتمن

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
رونمایی از هوش مصنوعی ChatGPT-4o و نظر ایلان ماسک در این مورد

در ماه مارس، ایلان ماسک، این میلیاردر فناوری از OpenAI و مدیر عامل آن آلتمن شکایت کرد و ادعا کرد که آنها توافقات قراردادی اولیه خود را در مورد هوش مصنوعی زیر پا گذاشته‌اند.

OpenAI تحت مدیریت Sam Altman دیروز “GPT-4o” را راه اندازی کرد. نسخه جدیدی از مدل GPT-4 خود که می‌تواند هر ترکیبی از خروجی‌های متن، صدا و تصویر را تولید کند. قابلیت‌های متن و تصویر GPT-4o برای همه کاربران ChatGPT عرضه شده است.

این شرکت طی یک رویداد پخش زنده گفت: “ما GPT-4o را در سطح رایگان و برای کاربران پلاس با محدودیت پیام تا 5 برابر بیشتر در دسترس قرار می‌دهیم.”

آلتمن در X پست کرد: “مدل جدید ما: GPT-4o، بهترین مدل ما تا کنون است. هوشمند است، سریع است، به‌طور طبیعی چند وجهی است.” مدل‌های کلاس GPT-4 تنها برای افرادی که اشتراک ماهانه پرداخت می‌کنند در دسترس بوده است، این برای مأموریت ما مهم است.

GPT-4o می‌تواند در کمتر از 232 میلی ثانیه با میانگین 320 میلی‌ثانیه به ورودی‌های صوتی پاسخ دهد که مشابه زمان پاسخ انسان در یک مکالمه است. GPT-4o به‌ویژه در درک بینایی و صدا در مقایسه با مدل‌های موجود بهتر است. این شرکت قصد دارد در هفته‌های آینده پشتیبانی از قابلیت‌های صوتی و تصویری جدید GPT-4o را برای گروه کوچکی از شرکای مورد اعتماد در API راه‌اندازی کند.

نظر ایلان ماسک در مورد GPT-4o

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس، روز سه‌شنبه در OpenAI تحت مدیریت سام آلتمن عکس‌هایی گرفت و گفت آخرین رویداد آن‌ها برای معرفی مدل‌های جدید هوش مصنوعی او را «تحریک» کرده است.

نویسنده اشلی سنت کلر در X پست کرد که با OpenAI، انسان‌ها اکنون می‌توانند به هوش مصنوعی اجازه دهند واقعیت را در زمان واقعی برای آنها درک کند و «شاید ما فقط دوران «پسا واقعیت» را با چیز بسیار بدتری جایگزین کرده باشیم»

ماسک، یکی از منتقدان سرسخت OpenAI، پاسخ داد که «نمونه‌ی نمایشی این شرکت من را منقلب کرد»

یکی از کاربران X اظهار داشت: «نمی‌توان منتظر نسخه Grok (xAI) این نسخه آزمایشی بود.

در ماه مارس، این میلیاردر فناوری از OpenAI و مدیر عامل آن آلتمن شکایت کرد و ادعا کرد که آنها توافقات قراردادی اولیه خود را در مورد هوش مصنوعی زیر پا گذاشته‌اند. OpenAI همچنین به این شکایت پاسخ داد و گفت که برای پیشبرد این مأموریت، “ماسک می‌خواست ما با تسلا ادغام شویم یا می‌خواست کنترل کامل داشته باشد.”

به گفته آلتمن، ماسک OpenAI را ترک کرده بود و فکر می‌کرد که شرکت شکست خواهد خورد. در رویداد پخش زنده خود در روز دوشنبه، توسعه‌دهنده ChatGPT از GPT-4o رونمایی کرد. مدل پرچم‌دار جدیدی که هوش سطح GPT-4 را ارائه می‌کند اما «بسیار سریع‌تر است و قابلیت‌های آن را در متن، صدا و دید بهبود می‌بخشد».

ChatGPT همچنین اکنون بیش از 50 زبان را پشتیبانی می‌کند.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *