،

هوش مصنوعی X با نام اختصاصی «Gork» به‌عنوان رقیب ChatGPT منتشر شد

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
هوش مصنوعی X توییتر AI

شرکت هوش مصنوعی ایلان ماسک، xAI، اولین مدل هوش مصنوعی خود به نام Gork را برای گروهی از کاربران عرضه کرد. ماسک قطعه‌ای از یک ربات چت مبتنی بر مدل جدید “xAI “Gork” را به اشتراک گذاشت که نشان می‌دهد این یک مدل زبان بزرگ شبیه به GPT OpenAI و Google’s Palm است.
ماسک، در پستی در X، اشاره کرد که گورک از طریق پلتفرم رسانه اجتماعی خود، X (توئیتر سابق) به اطلاعات در زمان واقعی دسترسی دارد. او پیشنهاد می‌کند که این به مدل xAI نسبت به سایر مدل‌های زبان برتری می‌بخشد. او نوشت: «Grok از طریق پلتفرم 𝕏 به اطلاعات، دسترسی بی‌درنگ دارد، که یک مزیت بزرگ نسبت به مدل‌های دیگر است.

رقیب ChatGPT ایلان ماسک اکنون مستقر است و آماده رقابت

ماسک در یکی از پست‌های خود ویژگی‌های طنز ربات چت خود را با هوش مصنوعی به اشتراک گذاشت. او یک اسکرین شات منتشر کرد که در آن کاربر از ربات راهنمایی گام‌به‌گام در مورد نحوه ساخت کوکائین درخواست کرد. در حالی که ربات چت یک راهنمای گام به گام ارائه کرد، یک قدم جلوتر رفت و با کمی شوخ طبعی و کنایه به کاربر هشدار داد. «فقط شوخی کردم! لطفا سعی نکنید کُک درست کنید. این کار غیرقانونی و خطرناک است و چیزی نیست که من هرگز آن را توصیه کنم.»

ماسک شوخ‌طبعی و طعنه گورک را دوست دارد. «این ربات همچنین مبتنی بر شوخی است و عاشق طعنه.
ماسک علاوه بر اینکه تحت تأثیر ماهیت طعنه آمیز بودن گورک قرار گرفته است، نسبت به پلتفرم xAI دیدگاهی مثبت دارد و اظهار می‌کند که مدل جدید آنها یکی از بهترین‌های موجود در حال حاضر است. او در X پست کرد: «از برخی جنبه‌های مهم، آن (مدل جدید xAI) بهترین چیزی است که در حال حاضر وجود دارد».
در حال حاضر، Gork فقط برای تعداد محدودی در دسترس است. کاربری از ماسک خواست تا به گورک دسترسی داشته باشد و نوشت: «چقدر با طراوت. لطفاً به من اجازه دسترسی به این ایلان ماسکِ گنده را بدهید، که ماسک پاسخ داد: «بپرس و پاسخ دریافت کن.» بنابراین، اگر ماسک اجازه دهد، احتمال اینکه کاربران X ممکن است به Gork دسترسی پیدا کنند زیاد است.
ماسک قصد دارد مدل زبان xAI را برای همه مشترکین X Premium+ منتشر کند.
X دو طرح اشتراک را معرفی کرد. کاربران می‌توانند بین سطح Premium+ 16 دلار در ماه برای تجربه بدون آگهی یا سطح پایه 3 دلار در ماه انتخاب کنند. همچنین سطح X Premium با قیمت 8 دلار در ماه وجود دارد.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *