،

اپل به کاربران مک درباره ورود آب یا هر مایعی به درگاه Type-C اطلاعات داد

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
ورود آب یا هر مایعی به درگاه Type-C مک بوک اپل

زمانی که آب یا هر مایع دیگری بر روی هر دستگاهی ریخته می‌شود، بیشتر در مک بوک، کاربران معمول وحشت زده می‌شوند. در بیشتر موارد، کاربران از میزان آسیب اطلاع ندارند یا گاهی اوقات نمی‌دانند که مایع به‌نحوی وارد پورت های مک یا صفحه کلید شده است.
اپل ویژگی جدیدی را در سیستم عامل macOS Sonoma خود معرفی کرده است که می‌تواند وجود مایع یا آب را در پورت‌های Type-C رایانه‌های مک تشخیص دهد. این ویژگی که “liquiddetectiond” نامیده می‌شود، برای کمک به جلوگیری از آسیب به Mac ها، در هنگام ریختن مایعات یا غوطه‌ور شدن تصادفی در آب طراحی شده است.

این سیستم چگونه کار می‌کند؟

liquiddetectiond یک فرآیند پس‌زمینه است که در مک‌های دارای پورت‌های Type-C اجرا می‌شود. این پورت‌ها را برای هر گونه نشانه‌ای از مایع، مانند تغییر در مقاومت الکتریکی یا تغییر در دمای پورت کنترل می‌کند. اگر مایع شناسایی شود، دیمون با یک اعلان به کاربر هشدار می‌دهد و از او می‌خواهد تا هر دستگاه متصل را از برق بکشد. این اعلان برای کمک به کاربران در انجام اقدامات فوری برای جلوگیری از آسیب بیشتر به Mac خود در نظر گرفته شده است.
liquiddetectiond یک ابزار ارزشمند برای کاربران مک است که نگران احتمال آسیب مایع به دستگاه های خود هستند. با نظارت بر پورت‌های Type-C از نظر وجود هرگونه نشانه‌ای از مایع، دیمون می‌تواند به جلوگیری از تعمیرات پرهزینه یا حتی از دست دادن Mac کمک کند.

گارانتی محدود اپل صدمات ناشی از مایعات را پوشش نمی‌دهد، حتی برای محصولات مقاوم در برابر آب مانند آیفون و اپل واچ. در نتیجه، اپل روش‌‍های مختلفی را برای تشخیص قرار گرفتن در معرض مایعات در دستگاه‌های خود توسعه‌ داده است. نشانگرهای تماس مایع (LCIs) که در بسیاری از محصولات اپل یافت می‌شوند، برچسب‌های کوچکی هستند که در تماس با مایعات تغییر رنگ می‌دهند. این شاخص‌ها به‌عنوان نشانه‌های بصری برای تکنسین‌ها عمل می‌کنند تا تعیین کنند که آیا دستگاه در معرض مایعات قرار گرفته است یا خیر. اپل در وب‌سایت خود خاطرنشان می‌کند: «کامپیوترهای لپ‌تاپ مک و برخی از صفحه‌کلیدهای سیمی و بی‌سیم اپل دارای نشانگرهای تماس مایع (LCI) هستند تا تشخیص دهند که آیا این محصولات در معرض آب بوده‌اند یا خیر».

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *