نحوه استعلام باقیمانده شارژ ایرانسل، همراه اول و رایتل

حمیدزاده
اشتراک‌گذاری در:
نحوه استعلام باقی‌مانده شارژ ایرانسل و همراه اول و رایتل
نحوه استعلام باقی‌مانده شارژ ایرانسل و همراه اول و رایتل

فهرست مطالب

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در حین یک تماس مهم، ناگهان به‌علت اتمام شارژ سیم‌کارت، مکالمه خود را از دست بدهید و یا این‌که بخواهید در مورد وضعیت شارژ باقیمانده خود اطلاعاتی دریافت کرده و بدانید که آیا می‌توانید با باقیمانده اعتبار خود یک تماس تلفنی و یا حتی ارسال یک پیامک را داشته باشید یا خیر! همچنین اگر به مدت ۳ ماه از سیم‌کارت خود استفاده نکنید، ممکن است مالکیت آن واگذار شود. بنابراین شارژ کردن به‌موقع و استعلام موجودی سیم‌کارت امری ضروری به‌نظر می‌رسد. برای این کار شما می‌توانید از یکی از روش‌های استعلام باقیمانده شارژ سیم‌کارت اعم از همراه اول، ایرانسل و رایتل استفاده کرده و از وضعیت باقیمانده شارژ خود مطلع شوید. به‌طور معمول دو روش کلی برای استعلام باقیمانده شارژ وجود دارد که عبارتند از:
1. استعلام اعتبار به کمک اینترنت که مخصوص افرادی است که دارای گوشی هوشمند هستند.
2. استعلام با استفاده از کدهای دستوری که مخصوص افرادی است که از گوشی‌های قدیمی استفاده کرده و بنابراین نیازی به اینترنت و استفاده از اپلیکیشن‌ها را ندارند.
لاگ مدیا سعی دارد در این مقاله شما را با تمامی روش‌های استعلام باقیمانده شارژ اپراتورهای مختلف آشنا کند. بنابراین در ادامه مقاله استعلام باقیمانده شارژ با ما همراه باشید.

استعلام باقیمانده شارژ همراه اول

1. استعلام باقیمانده شارژ همراه اول

همراه اول به‌عنوان اولین و بزگترین اپراتور تلفن همراه ایران خدمات زیادی از جمله انواع سیم‌کارت دایمی و اعتباری را به مشتریان خود ارایه داده است. بنابراین اگر از کاربران همراه اول هستید، با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید از میزان باقیمانده شارژ و موجودی حساب خود مطلع شوید.

  • استعلام باقیمانده شارژ همراه اول از طریق کد دستوری
  • استعلام باقیمانده شارژ همراه اول از طریق سامانه همراه اول به آدرس my.mci.ir
  • استعلام باقیمانده شارژ همراه اول از طریق تلفن گویا
  • استعلام باقیمانده شارژ همراه اول از طریق اپلیکیشن همراه من

استعلام باقیمانده شارژ همراه اول از طریق کد دستوری

آسان‌ترین راه برای مطلع شدن از باقیمانده شارژ سیم‌کارت اعتباری همراه اول، شماره‌گیری کد دستوری یا همان کد USSD است که همراه اول برای این کار دو کد دستوری #11*140* و #121*10* را در نظر گرفته است.
پس از شماره‌گیری هر یک از این کدهای دستوری، میزان شارژ باقیمانده به نمایش درآمده و همچنین مقدار شارژ فوق‌العاده و دیتا نیز به صورت پیامک برای شما ارسال می‌شود. به‌خاطر داشته باشید که کد دستوری #11*140* متداول‌تر از کد دستوری #121*10* است.

کد دستوری باقیمانده همراه اول

استعلام باقیمانده شارژ همراه اول از طریق سامانه همراه اول

در این روش ابتدا به سامانه همراه اول به آدرس my.mci.ir مراجعه کرده و شماره موبایل خود را وارد کنید. سپس سیستم برای شما یک کد تایید ارسال می‌کند که پس از تایپ آن وارد صفحه اصلی سامانه می‌شوید. از منوی سمت راست صورتحساب و میزان شارژ سیم‌کارت اعتباری خود را دریافت کنید.

سامانه همراه اول

استعلام باقیمانده شارژ همراه اول از طریق تلفن گویا

اگر جزو آن دسته افرادی هستید که کدهای دستوری را فراموش می‌کنند، آسان‌ترین راه برای شما، استفاده از تلفن گویای 444 است. برای این‌کار کافیست با سیم‌کارت خود شماره 444 را گرفته و پس از برقراری تماس، از منوی موجود شماره 2 را انتخاب نمایید. پس از انجام این‌کار بلافاصله میزان اعتبار سیم‌کارت همراه اول شما اعلام خواهد شد.

تلفن گویا همراه اول

استعلام باقیمانده شارژ همراه اول از طریق اپلیکیشن همراه من

برنامه همراه من، یکی از بهترین روش‌ها جهت مدیریت و دسترسی به اکثر خدمات ارائه شده توسط اپراتور همراه اول است. برای این کار ابتدا باید برنامه همراه من را روی گوشی موبایل‌تان نصب کرده و پس از آن مراحل ثبت‌نام را طی کنید و سپس با ورود به صفحه اصلی قادر به مشاهده اطلاعات کامل سیم‌کارت خود خواهید بود که یکی از آن‌ها باقیمانده شارژ است.

اپلیکیشن همراه اول

اپلیکیشن همراه من برای سیستم‌عامل اندروید و iOS عرضه شده‌است و امکانات متنوعی از جمله مدیریت‌ حساب، پرداخت آسان قبوض، خرید بسته‌های اینترنتی نوترینو و تعویض آوای انتظار را ارائه می‌کند.

استعلام باقیمانده شارژ ایرانسل

2. استعلام باقیمانده شارژ ایرانسل

ایرانسل یکی از پر‌طرفدار‌ترین اپراتور‌های حال حاضر است که کاربران بسیاری از سیم‌کارت‌های اعتباری و دائمی آن استفاده می‌کنند. اگر شما هم از سیم‌کارت‌های اعتباری ایرانسل استفاده می‌کنید، می‌توانید از روش‌های زیر از باقیمانده شارژ خود اطلاع پیدا کنید.

  • استعلام باقیمانده شارژ ایرانسل از طریق کد دستوری
  • استعلام باقیمانده شارژ ایرانسل از طریق تلفن گویا
  • استعلام باقیمانده شارژ ایرانسل از طریق اپلیکیشن ایرانسل من

استعلام باقیمانده شارژ ایرانسل از طریق کد دستوری

اولین و پرکاربردترین روشی که می‌توانید از طریق آن مانده حساب سیم‌کارت ایرنسل خود را مشاهده کنید، استفاده از کد دستوری است. با شماره‌گیری کد دستوری #2*1*555* با خط ایرانسل مورد نظر، میزان اعتبار سیم‌کارت روی صفحه گوشی نمایش داده می‌شود که کاملا رایگان بوده و بسیار سریع انجام می‌شود.

کد دستوری باقیمانده ایرانسل

استعلام باقیمانده شارژ ایرانسل از طریق تلفن گویا

علاوه بر استفاده از کدهای دستوری، کاربران خطوط اعتباری ایرانسل می‌توانند از طریق تلفن گویای ایرانسل نیز نسبت به استعلام شارژ باقیمانده خود اقدام کنند. برای این کار کافی‌ست با خط ایرانسل عدد 700 را شماره‌گیری کنید. همچنین اگر قصد تماس از طریق سایر اپراتورها را دارید، می‌توانید با شماره 09377000000 تماس بگیرید. این سیستم تلفن گویا برای تمام کاربران ایرانسل رایگان است و با شماره‌گیری آن می‌توانید از مانده حساب خود مطلع شوید.

تلفن گویا ایرانسل

استعلام باقیمانده شارژ ایرانسل از طریق اپلیکیشن ایرانسل من

اپلیکیشن ایرانسل من که نسخه‌های اندروید و iOS آن هم‌اکنون در دسترس کاربران قرار دارد، متعلق به اپراتور ایرانسل بوده و به کاربران خدمات متنوعی مانند پرداخت آسان، مدیریت حساب، راهنمایی و پشتیبانی و هدایای متنوع را ارائه می‌دهد. استفاده از این برنامه بسیار آسان است و تنها کافی است برنامه آن را روی گوشی خود با سیستم‌عامل اندروید و یا iOS نصب‌ کرده و پس از ثبت‌نام، وارد صفحه اصلی شوید.

اپلیکیشن ایرانسل من

در صفحه اول برنامه ایرانسل من در بخش بالا سمت راست قادر به مشاهده موجودی خط ایرانسل خود خواهید بود.

استعلام باقیمانده رایتل

3. استعلام باقیمانده شارژ رایتل

پس از اپراتورهای ایرانسل و همراه اول، رایتل یکی از پرطرفدارترین اپراتورها محسوب می‌شود که به نوبه خود توانسته از محبوبیت بالایی میان مردم برخوردار شود. اگر جزو مشترکین رایتل هستید و قصد دارید از باقیمانده شارژ سیم‌کارت اعتباری رایتل خود مطلع شوید، می‌توانید از روش‌های زیر اقدام کنید.

  • استعلام باقیمانده شارژ رایتل از طریق کد دستوری
  • استعلام باقیمانده شارژ رایتل از طریق تلفن گویا
  • استعلام باقیمانده شارژ رایتل از طریق اپلیکیشن رایتل من

استعلام باقیمانده شارژ رایتل از طریق کد دستوری

برای اطلاع از مقدار شارژ باقیمانده رایتل کافی است کد دستوری #۱۴۰* را شماره‌گیری کرده و پس از آن میزان شارژ باقیمانده برای شما نمایش داده می‌شود.

کد دستوری باقیمانده رایتل

استعلام باقیمانده شارژ رایتل از طریق تلفن گویا

یکی از راه‌های اطلاع از شارژ رایتل، تماس با مرکز تماس رایتل به شماره 2920 است. برای استعلام باقیمانده شارژ، کافی است با خط اصلی خود با این شماره تماس بگیرید. با استفاده از خطوط غیر رایتل نیز باید پیش شماره ۰۲۱ را به این شماره اضافه کنید و با شماره ۲۹۲۰-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

تلفن گویا رایتل

استعلام باقیمانده شارژ رایتل از طریق اپلیکیشن رایتل من

رایتل نیز برای ارائه خدمات غیرحضوری و مدیریت سیم‌کارت، اپلیکیشن رایتل من را در اختیار مشترکین خود قرار داده‌است. یکی از خدماتی که این برنامه به شما ارایه می‌دهد، مشاهده میزان موجودی سیم‌کارت اعتباری رایتل است. پس از نصب این برنامه و ورود به صفحه اصلی می‌توانید در همین صفحه اعتبار سیم کارت خود را ببینید.

اپلیکیشن رایتل من

سخن پایانی این‌که شما می‌توانید به آسانی باقیمانده اعتبار سیم‌کارت خود را با استفاده از کد‌های دستوری ارائه شده و همچنین تلفن گویا و اپلیکیشن‌های مربوط به اپراتورها دریافت کنید و از وضعیت شارژ حساب خود مطلع شوید.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین‌های فناوری