هشدار اتحادیه اروپا به ماسک: از جنگ «اطلاعات نادرست» در X در حال انتشار است

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
هشدار اتحادیه اروپا به ایلان ماسک

اتحادیه اروپا به ایلان ماسک هشدار داده است که پس از حمله به اسرائیل از X برای انتشار “اطلاعات نادرست” استفاده می‌شود.

در پستی در سایتی که قبلاً به نام توییتر شناخته می‌شد، رئیس صنعت اتحادیه گفت که «محتوای خشونت آمیز و تروریستی» علیرغم هشدارها حذف نشده است – همانطور که در قوانین اتحادیه اروپا الزامی است.

آقای ماسک گفت که شرکت او اقداماتی را انجام داده است، از جمله با حذف حساب‌های تازه ایجاد شده وابسته به حماس.

او از اتحادیه اروپا خواست موارد نقض ادعایی را فهرست کند.

تیری برتون، کمیسر بازار داخلی اتحادیه اروپا، جزئیاتی در مورد اطلاعات نادرستی که در نامه خود به آقای ماسک به آن اشاره کرده بود، ارائه نکرد.

با این حال، او گفت که مواردی از «تصاویر و حقایق جعلی و دستکاری شده» به‌طور گسترده در بستر رسانه‌های اجتماعی گزارش شده است.

او در نامه خود که در شبکه‌های اجتماعی به‌اشتراک گذاشته است، نوشت: «از شما دعوت می‌کنم که فوراً از کارآمدی سیستم‌های خود اطمینان حاصل کنید و اقدامات بحران انجام شده را به تیم من گزارش دهید».

نامه او چند روز پس از آن منتشر می‌شود که فلسطینی‌ها به اسرائیل حمله کردند و صدها نفر از ساکنان آن را کشت و ده ها گروگان را به گروگان گرفت.

در پاسخ، نیروهای اسرائیلی موجی از حملات موشکی را به غزه انجام دادند که بیش از 900 کشته برجای گذاشت.

آقای ماسک در پاسخ خود در X گفت: «سیاست ما این است که همه چیز باز و شفاف باشد، رویکردی که می‌دانم اتحادیه اروپا از آن حمایت می‌کند».

«لطفاً موارد نقضی را که به آن‌ها اشاره می‌کنید در X لیست کنید تا مردم بتوانند آن‌ها را ببینند.»

آقای برتون گفت که آقای ماسک “به‌خوبی از گزارش‌های کاربران شما – و مقامات – در مورد محتوای جعلی و تمجید از خشونت آگاه است” و افزود که این به او بستگی دارد که “نشان دهد که شما جلوی نشر توهین‌ها و شایعات را بگیرد”.

قانون خدمات دیجیتال اتحادیه اروپا (DSA) برای محافظت از کاربران پلتفرم‌های بزرگ فناوری طراحی شده است.

نوامبر گذشته به قانون تبدیل شد، اما به شرکت‌ها زمان داده شد تا مطمئن شوند که سیستم‌هایشان مطابقت دارد.

در 25 آوریل، کمیسیون پلتفرم های آنلاین بسیار بزرگ، پلتفرم‌هایی با بیش از 45 میلیون کاربر اتحادیه اروپا را که مشمول سخت‌ترین قوانین می‌شوند، از جمله X نام برد. این قانون چهار ماه بعد در ماه اوت اجرایی شد.

بر اساس قوانین سخت‌تر، شرکت‌های بزرگ‌تر باید ریسک‌های بالقوه‌ای را که ممکن است ایجاد کنند، ارزیابی کنند، آن ارزیابی را گزارش کنند و اقداماتی را برای مقابله با مشکل انجام دهند.

عدم رعایت DSA می تواند منجر به جریمه‌های اتحادیه اروپا تا 6% از گردش مالی جهانی یک شرکت یا به‌طور بالقوه تعلیق خدمات شود.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *