،

هشدار! این چهار گوشی پرفروش GALAXY سامسونگ دیگر پشتیبانی نمی‌شوند

جهانداری
اشتراک‌گذاری در:
چهار مدل گلکسی سامسونگ به پایان چرخه به‌روزرسانی نرم‌افزار می‌رسند

در حالی که سامسونگ به‌خاطر به‌روزرسانی‌های مکرر نرم‌افزاری خود شناخته شده است، برخی از مدل‌های قدیمی‌تر متاسفانه به پایان چرخه عمر پشتیبانی خود رسیده‌اند. این بدان معناست که آن‌ها دیگر نسخه‌های جدید سیستم عامل اندروید یا وصله‌های امنیتی مهم را دریافت نخواهند کرد. این چهار گوشی پرفروش GALAXY سامسونگ که دیگر پشتیبانی نمی‌کنند را در اینجا برایتان شرح می‌دهیم.

چهار مدل گلکسی سامسونگ به پایان چرخه به‌روزرسانی نرم‌افزار می‌رسند

این خبر در کنار تعهد اخیر سامسونگ برای ارائه به‌روزرسانی‌های هفت‌ساله برای جدیدترین دستگاه‌های پرچم‌دار خود، سری Galaxy S۲۴ منتشر شد. مشابه گوگل پیکسل ۸ و ۸ پرو، کاربران این گوشی‌ها می‌توانند انتظار پشتیبانی نرم‌افزاری و امنیتی ثابت را برای مدت قابل توجهی داشته باشند. با این حال، این بازه زمانی پشتیبانی طولانی‌تر برای مدل‌های قدیمی‌تر قابل اجرا نیست.

لیست چهار گوشی پرفروش GALAXY سامسونگ برای عدم دریافت پشتیبانی

چهار گوشی پرفروش GALAXY سامسونگ

اخیراً چهار دستگاه خاص از لیست به‌روزرسانی رسمی سامسونگ حذف شده‌اند که به معنای پایان پشتیبانی نرم‌افزاری آنهاست:

1.      سامسونگ گلکسی اس 10 لایت

این گوشی که در ژانویه 2020 عرضه شد، به عنوان نسخه مقرون به صرفه‌تری از پرچمداران سری گلکسی اس 10 عمل کرد.

2.      سامسونگ گلکسی نوت 10 لایت

این گوشی که در ژانویه 2020 نیز رونمایی شد، با قلمS Pen، جلوه سبک‌تری از تجربه برتر گلکسی نوت 10 ارائه کرد.

3.      Samsung Galaxy A71

  این گوشی میان‌رده که در ژانویه 2020 عرضه شد، به دلیل نمایشگر بزرگ و سیستم دوربین همه کاره خود متمایز بود.

4.      Samsung Galaxy A02

گلکسی A02 سامسونگ یک گوشی مقرون‌به‌صرفه که در ژانویه 2021 معرفی شد، عملکردهای اولیه را با قیمتی عالی قابل دسترس ارائه می‌دهد.

توجه به این نکته مهم است که در حالی که این تلفن‌ها دیگر واجد شرایط به‌روزرسانی کامل نرم‌افزار نیستند، احتمال کمی وجود دارد که این شرکت در آینده یک آپدیت یک بار مصرف را برای رفع یک آسیب‌پذیری امنیتی حیاتی منتشر کند. با این حال، چنین مواردی غیر معمول هستند و نباید به آنها اعتماد کرد.

دو نسخه در این گروه، سامسونگ گلکسی A71 5G و گلکسی  A02s، هنوز آپدیت امنیتی دریافت می‌کنند. با این حال، مشخص نیست که دریافت این پشتیبانی‌ها تا چه زمانی ادامه خواهد داشت.

برای کاربران این مدل‌های آسیب‌دیده، توصیه می‌شود ارتقا به دستگاه جدیدتری را در نظر بگیرند. برای بهره‌مندی از آخرین ویژگی ها، پیشرفت های امنیتی و بهبود عملکرد. این نه تنها تجربه کاربر را افزایش می دهد، بلکه از آنها در برابر خطرات امنیتی بالقوه مرتبط با نرم افزارهای قدیمی محافظت می کند.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *