،

احتمال تجهیز گلکسی سری اس 24 سامسونگ به اتصال ماهواره‌ای دو طرفه

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
اتصال-ماهواره‌ای-گلکسی-اس24

سامسونگ گوشی‌های هوشمند تاشوی گلکسی زد فلیپ ۵ و گلکسی فولد ۵ را در ماه جولای عرضه کرد. انتظار می‌رود این شرکت سری بعدی تاشو خود را در سال 2024 عرضه کند. شایعات قبلی نشان می‌داد که مانند آیفون 14، سری گلکسی S23 سامسونگ از اتصال ماهواره‌ای برای تماس‌های اضطراری و پیام‌رسانی پشتیبانی می‌کند. با این حال، این اتفاق نیفتاد. اکنون، گزارش جدیدی ادعا می‌کند که سامسونگ در سال 2024 اتصال ماهواره‌ای را به تلفن‌های خود اضافه خواهد کرد.
لی جونگ هو، وزیر علوم و فناوری اطلاعات و ارتباطات کره جنوبی در مصاحبه با خبرگزاری یونهاپ هند ادعا کرد که انتظار می‌‍رود برندهای داخلی گوشی‌های هوشمند در سال 2024، سرویس جدیدی را راه‌اندازی کنند. این سرویس به انتقال داده بین تلفن‌های 5G و ماهواره‌ها کمک می‌کند.

جونگ هو گفت: نمی‌توانم به طور قطعی بگویم، اما می‌دانم که صنعت داخلی در حال بررسی تجاری‌سازی این سرویس در سال آینده است و انتظار دارد سال آینده استاندارد مربوط به ارتباطات ماهواره‌ای مهیا شود.

چرا سامسونگ گلکسی S23 اتصال ماهواره‌ای را از دست داد؟

جدیدترین چیپست پرچمدار کوالکام، اسنپدراگون 8 نسل 2، که جدیدترین گوشی‌های پرچمدار سامسونگ را تامین می‌کند، با قابلیت اتصال به ماهواره‌های LEO (مدار پایین زمین) برای خدمات تماس اضطراری و پیام‌رسانی عرضه می‌شود. با این حال، این تلفن‌ها هنوز فاقد گزینه اتصال ماهواره‌ای هستند.

سامسونگ توضیح داده است که اکوسیستم اتصال ماهواره‌ای این شرکت هنوز بالغ نشده است. سخنگوی شرکت سازنده این گوشی هوشمند همچنین تایید کرد که قبل از معرفی این ویژگی منتظر بهبود اکوسیستم خواهد بود. طبق گزارش‌ها، این شرکت کره جنوبی با Iridium Communications کار می‌کند که یک صورت فلکی ماهواره‌ای در مدار پایین زمین برای ارتباطات اضطراری دارد.

نحوه عملکرد اتصال ماهواره‌ای در گلکسی اس 24

انتظار می‌رود این شرکت گلکسی اس 24 را در سه ماهه اول سال 2024 عرضه کند. گوشی‌های هوشمند گلکسی اس 24، گلکسی اس 24 پلاس و گلکسی اس 24 اولترا در دو نسخه عرضه می‌شوند: یکی با تراشه اگزینوس 2400 و دیگری با چیپست‌های اسنپدراگون 8 نسل 3.
اگر گلکسی اس 24 اتصال ماهواره‌ای داشته باشد، حتی اگزینوس 2400 نیز باید این ویژگی را در سطح سخت‌افزاری فعال کند. سامسونگ قبلاً اتصال ماهواره‌ای دو طرفه خود را برای تراشه‌های اگزینوس توسعه داده است که انتظار می‌رود در سری گلکسی S24 استفاده شود. در حال حاضر تنها گوشی‌های هوآوی دارای اتصال ماهواره‌ای در اکوسیستم اندروید هستند.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *