،

سری گلکسی اس 25 تنها در نسخه اگزینوس عرضه نخواهند شد

جهانداری
اشتراک‌گذاری در:
سری گلکسی اس 25 تنها در نسخه اگزینوس عرضه نخواهند شد

سامسونگ هر سال نسل جدیدی از گوشی‌های پرچمدار خود را معرفی می‌کند که شامل سری گلکسی اس می‌شود. این خانواده همیشه سه مدل استاندارد، اولترا و پلاس می‌شود.

در چند سال گذشته سامسونگ رویکرد دو منظوره پردازنده را برای پرچمداران خود تدارک دیده که برخی مدل‌ها با چیپ اسنپدراگون و برخی دیگر با چیپ اگزینوس عرضه شدند.

سال جاری نیز گلکسی اس 24 اولترا با چیپ اسنپدراگون 8 نسل 3 عرضه شد و گلکسی اس 24 و اس 24 پلاس با چیپ اگزینوس 2400 به فروش رسیدند. برخی شایعات پیرامون برنامه سامسونگ نشان می‌دهند که سال آینده تمامی مدل‌های گلکسی اس قرار نیست به چیپ اگزینوس مجهز شوند.

این خبر خوبی برای طرفدارانی است که مایل نیستند به گلکسی اس با چیپ اگزینوس روی آورند و این امر کمک کرده تا سامسونگ به سراغ برنامه‌ای برود که مطابق میل طرفداران است.

اگرچه در سال‌های گذشته اگزینوس موجب ناراحتی کاربران شده، اما امسال سامسونگ سعی کرده اگزینوس را به شکلی بهینه توسعه دهد تا بتواند رضایت مخاطبان را جلب کند. یکی از رایج‌ترین مشکلات چیپ‌های اگزینوس تولید گرما یا حرارت است و راه حل خنک کننده سامسونگ هم نتوانسته کمکی باشد.

شایعات قبلی این انتظار را ایجاد کردند که سامسونگ احتمالا تنها از چیپست جدید Exynos 2500 برای سامسونگ گلکسی اس 25 بهره گیرد. گفته شده که اگزینوس 2500 یک چیپ قدرتمند خواهد بود که توسط تیم ویژه‌ای توسعه پیدا کرده و دارای عملکرد به مراتب بهتر از مدل قبلی است.

البته اگزینوس 2400 فعلی نیز یک چیپ قدرتمند در سطح خود محسوب می‌شود، هرچند بهتر از رقبا نیست.

گزارش همچنین افزود که سامسونگ سخت کار کرده تا بهینه‌سازی و کارایی اگزینوس  2500 را ارتقا بخشد، مناطقی که چیپست آن به طور سنتی از همتایان Snapdragon خود نسبت به کوالکام عقب مانده محسوب می‌شوند. به هر حال گزارش نشان داده رویکرد سامسونگ تغییر نکرده و سال 2025 باید شاهد سری گلکسی اس 25 با دو مدل پردازنده باشیم.

سال آینده احتمالا سامسونگ گلکسی اس 25 اولترا دارای چیپ اسنپدراگون 8 نسل 4 خواهد بود و سایر مدل‌ها دارای چیپ اگزینوس 2500 هستند.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *