، ،

بازی ایرانی “آن‌سوی باران”، در حال رد کردن مرزهای دانلود

بهار قربانپور
اشتراک‌گذاری در:
بازی کامپیوتری آن سوی باران

اگر شما اهل بازی و به‌اصطلاح گیمر باشید حتماً به‌محض معرفی یک بازی به سراغ آن می‌روید. این انتخاب، فارغ از جنس و سن رخ می‌دهد. به‌عبارت بهتر فرقی نمی‌کند که شما در ردۀ سنی نوجوان، جوان یا بزرگسال باشید. یا حتی دختر یا پسر؛ کافی‌ است علاقۀ شدیدی به صنعت بازی به‌خصوص بازی‌های کامپیوتری داشته باشید تا هر زمان و هرجایی اخبار مربوط به معرفی گیم‌ها را دنبال کنید.

در این میان اما بحث خانواده‌ها، جداست به‌خصوص خانواده‌های ایرانی.

پیشنهاد مطالعه: 10 نکته برای حفظ سلامتی گیمرها

جایگاه بازی‌های کامپیوتری در میان خانواده‌های ایرانی

کودکان و جوانان ایرانی همانند همسالان خود در دیگر کشورها، عاشق بازی‌های کامپیوتری هستند. اما خانواده‌های‌شان باتوجه‌به نوع فرهنگ و ادبیاتی که در جامعۀ ایرانی رواج دارد دانلود هر نوع بازی کامپیوتری را برای فرزندان خود نمی‌پسندند.

این گروه، بسیار دغدغه‌مندند؛ و با دقت و وسواس خاصی، درصدند تا بازی مناسب با فرزندان‌شان را پیدا کنند.

درست است که طی سال‌های اخیر، صنعت گیم در ایران، رشد چشمگیری داشته و به لطف مهندسان و متخصصان باهوش ایرانی، تاحدودی توانسته‌‎ایم در این عرصه، حرفی برای گفتن داشته باشیم؛ اما هنوز اعتماد بسیاری از کاربران برای دانلود یک بازی کامپیوتری ایرانی، جلب نشده است.

پیشنهاد مطالعه: گیمرها در معرض خطر کاهش شنوایی غیر قابل برگشت

وقتی یک بازی ایرانی، باورها را به هم می‌ریزد

این اتفاق- عدم اعتماد به صنعت گیم در ایران- گویا قرار نیست برای یکی از بازی‌های کامپیوتری ایرانی، رقم بخورد. بله! “آن‌سوی باران” با ردکردن مرز 5میلیون دانلود در بستر کافه‌بازار، نشان داد که به‌خوبی توانسته نظر گیمرها و خانواده‌های ایرانی را جلب کند.

آن‌سوی باران، تِم و ضربآهنگ بسیار آرامش‌بخش و ملایمی دارد. چیزی که در بسیاری از گیم‌های کامپیوتری وجود ندارد؛همان‌طور که می‌دانیم سروصدای زیاد یا اکشن‌بودن و ضربآهنگ‌های تند، یکی از مواردی است که روان‌شناسان برای فعالیت مغز، مضر می‌دانند.

پس به شما اطمینان می‌دهیم که با خیال راحت می‌توانید این بازی کامپیوتری را دانلود کنید.

پیشنهاد مطالعه: بهترین مانیتور های مناسب گیمر ها

معرفی کوتاه آن‌سوی باران

گیمر یا بازیکن، در نقش نگهبان طبیعت وارد می‌شود. او باید یک‌سری وظایف را انجام دهد تا در نقش ناجی، سرزمین‌ش را نجات دهد.

آبان، یکی از نگهبانان طبیعت برای احیای دوباره درخت روشنایی، به سراغ معبدی فراموش شده در آسمان می‌رود؛ او گونه‌های نورانی بازمانده در آسمان را جمع‌آوری می‌کند تا دوباره به زمین جان ببخشد.

بازی، از چهار بخش تشکیل شده است که در پایان هر مرحله، یکی از چراغ‌های آویزان به درخت روشنایی، نورانی خواهند شد.

درواقع هدف اصلی بازیکن، به دست‌آوردن گوی‌های نورانی است تا در نهایت مجوز خروج از معبد صادر شود.

از ویژگی‌های جذاب آن‌سوی باران، گرافیک ساده، مناظر زیبا و چشم‌نواز، طراحی نوآورانۀ مراحل، پیرنگ داستانی هیجان‌انگیز و آموزش در عین بازی است.

آن‌سوی باران با سبک، ماجراجویی و توانسته نظر مساعد بسیاری از نوجوانان و بزرگسالان را به دست آورد.

طراح آن‌سوی باران، زینب موسوی است که پس از ده سال فعالیت در زمینۀ گرافیک کامپیوتری، هم‌زمان با شیوع کرونا، ایدۀ ساختن این بازی به ذهنش خطور کرد تا در روزهای خانه‌نشینی کودکان و نوجوانان، لحظه‌های سرگرم‌کننده و مفیدی را برای آنان رقم بزند.

لینک دانلود بازی

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *