چرا ممکن است تبلیغات در مورد هوش مصنوعی مولد در 2024 کاهش یابد

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
آینده هوش مصنوعی در سال 2024

OpenAI نزدیک به یک سال پیش ChatGPT را راه‌اندازی کرد و یک مسابقه تسلیحاتی را در میان شرکت‌‍های گوگل، مایکروسافت و آمازون آغاز استارت زد. جهان شاهد تعدادی از محصولات و راه‌حل‌های مبتنی بر هوش مصنوعی در ماه‌های بعدی بود و Big Tech میلیاردها دلار سرمایه‌گذاری در پروژه‌های آینده را اعلام کرد. اما این رونق در مورد هوش مصنوعی ممکن است سال آینده بررسی جدی‌تر شود.

شرکت تحلیلی CCS Insight پیش‌بینی می‌کند که هیاهوی این فناوری در سال آینده محو خواهد شد و گفت که هوش مصنوعی مولد «در سال 2024 دوش آب سرد می‌گیرد».

بن وود، تحلیلگر ارشد در CCS گفت: «ما طرفداران بزرگ هوش مصنوعی هستیم و فکر می‌کنیم که تاثیر زیادی بر اقتصاد خواهد داشت، همچنین یقین داریم که تاثیرات زیادی بر جامعه در کل خواهد داشت، ما فکر می‌کنیم برای بهره‌وری عالی است.» اینسایت به CNBC گفت.
وود افزود: «اما هیاهو در مورد هوش مصنوعی مولد در سال 2023 آنقدر زیاد بود که ما فکر می‌کنیم بیش از حد به آن پرداخته شده است و موانع زیادی وجود دارد که باید از آن عبور کرد تا آن را به بازار عرضه کند.»

موانع فناوری هوش مصنوعی

این شرکت تحلیلگر ادعا کرد که به‌دلیل افزایش هزینه‌های مورد نیاز برای اجرای هوش مصنوعی مولد همراه با تماس های رو به رشد برای تنظیم این فناوری، مانعی در ایجاد جریان اصلی هوش مصنوعی مولد خواهد بود. گفته می‌شود که هزینه واقعی، ریسک و پیچیدگی درگیر «جایگزین تبلیغات» پیرامون این فناوری است.
«فقط هزینه استقرار و حفظ هوش مصنوعی مولد بسیار زیاد است. و انجام این کار برای این شرکت های عظیم بسیار خوب است. اما برای بسیاری از سازمان‌ها، بسیاری از توسعه‌دهندگان، بسیار گران تمام می‌شود.» وود افزود.
شرکت‌هایی مانند OpenAI، گوگل و مایکروسافت محصولاتی را راه‌اندازی کرده‌اند که برای ارائه انواع خاصی از تجربیات، مانند خلاصه کردن متون و ایجاد تصاویر، از جمله، بر اساس پیام‌های متنی ارائه‌شده توسط کاربران به زبان طبیعی، به فناوری متکی هستند.
در همین حال، شرکت‌هایی مانند Nvidia و AMD نیز در حال کار بر روی ساخت تراشه‌هایی هستند که به‌طور ویژه برای اجرای و پردازش بارهای کاری هوش مصنوعی طراحی شده‌اند. گزارش‌های اخیر حاکی از آن است که همه غول‌های بزرگ فناوری در حال کار بر روی طراحی تراشه‌های هوش مصنوعی خاص خود برای اجرای برنامه‌های هوش مصنوعی هستند.
وود همچنین تاکید کرد که مقررات هوش مصنوعی اتحادیه اروپا برای هوش مصنوعی، که احتمالاً به‌دلیل سرعت پیشرفت هوش مصنوعی «چندین بار» بازنگری و ترسیم می‌شود، مانعی برای این فناوری خواهد بود.
وود پیش‌بینی کرد: «قانون‌گذاری تا اواخر سال 2024 نهایی نشده است، و صنعت را مجبور به برداشتن گام‌های اولیه در خود تنظیمی می‌کند».

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین‌های فناوری