،

پلی استیشن 5 اواخر امسال با تغییرات تازه از راه می‌رسد

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
پلی استیشن 5 جدید

سونی مدل جدیدی از پلی‌استیشن 5 را معرفی کرده است که باریک‌تر، سبک‌تر است و دارای یک درایو دیسک جداشدنی و 1 ترابایت حافظه داخلی با قدرت مشابه فعلی است.
اگرچه به‌عنوان مدل «Slim|» نامیده نمی‌شود، مدل جدید کمی باریک‌تر، کوتاه‌‍تر و سبک‌تر از مدل فعلی است. مدل جدید دارای 30 درصد کاهش در حجم کلی و کاهش وزن تا 24 درصد است.

مدل جدید دارای یک درایو جداشدنی است که امکان ارتقاء آسان را فراهم می‌کند، با قابلیت افزودن درایو به‌عنوان یک لوازم جانبی ماژولار 80 دلاری به نسخه دیجیتال. دو مدل جدید با 1 ترابایت حافظه داخلی در مقایسه با 825 گیگابایت در مدل‌های فعلی عرضه می‌شوند.
سونی در یک پست وبلاگی که کنسول بازطراحی شده را اعلام کرد، نوشت: «برای رسیدگی به نیازهای در حال تکامل بازیکنان، تیم‌های مهندسی و طراحی ما بر روی فرم فاکتور جدیدی که انتخاب و انعطاف‌پذیری بیشتری را فراهم می‌کند، همکاری کردند».

تغییرات ظاهری و قیمت عرضه کارخانه

در مدل جدید PS5 به‌جای دو پنل که در مدل فعلی وجود دارد، چهار پنل پوشش جداگانه وجود دارد. قسمت بالایی ظاهری براق دارد، در حالی که قسمت پایین مات باقی می‌ماند. در هر طرف، اکنون دو شکاف و دو درگاه USB-C در جلو به جای درگاه‌های تک USB-C و USB-A موجود در PS5 فعلی وجود دارد. یک پایه افقی با این مدل جدید PS5 ارائه خواهد شد و یک پایه عمودی جدید که روی همه مدل‌های PS5 کار می‌کند به صورت جداگانه با قیمت 29.99 دلار فروخته می‌شود.
مدل جدید PS5 در ماه نوامبر در ایالات متحده عرضه خواهد شد. این نسخه دیجیتال با قیمت 449.99 دلار برای خرید در دسترس خواهد بود، در حالی که نسخه دیسکی 499.99 دلار قیمت خواهد داشت. سونی تایید کرده است که در ماه های آینده به‌صورت جهانی معرفی خواهد شد. هنگامی که مدل فعلی PS5 فروخته شد، PS5 جدید تنها مدل موجود برای خرید خواهد بود.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *