،

پیام مدیر عامل گوگل برای کارمندان شاغل در اسرائیل

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
تیم گوگل در اسرائیل

چند ساعت پس از اینکه فلسطینی‌ها که نوار غزه را کنترل می‌کنند، و تهاجم به اسرائیل را آغاز می‌شود، ساندار پیچای، مدیر عامل گوگل، در ایمیلی به کارکنان خود خطاب کرد که به‌روزرسانی‌هایی در مورد وضعیت ارائه کرد. او گفت که این شرکت روند تماس با تمام کارمندان شاغل در اسرائیل را آغاز کرده است، جایی که گوگل دو دفتر دارد.
پیچای بر اساس گزارشی در 9to5google گفت: «مطمئن هستم که تا به حال همه شما اخبار حملات وحشتناک در اسرائیل و تشدید درگیری در حال حاضر را دیده‌اید.

گوگل دو دفتر و بیش از 2.000 کارمند در اسرائیل دارد و غیرقابل تصور است که آن‌ها در حال حاضر چه وضعیتی را تجربه می‌کنند. اولویت ما این است که مطمئن شویم همه کارمندان Google در آن منطقه به حساب می‌آیند و ایمن هستند. فراتر از کارمندان محلی‌مان، ما افراد بیشتری را شناسایی کرده‌ایم که به آنجا سفر می‌کردند. GSRS به بررسی های ایمنی در حین صحبت ادامه می‌دهد، مکان هر کارمند را پیدا می‌کند و اطمینان می‌دهد که آن‌ها بهترین اطلاعات امنیتی را که می‌توانیم از کارشناسان خود ارائه دهیم، دارند. ما امروز را صرف ارتباط با بیشتر آن‌ها کرده‌ایم، اما مدتی طول می‌کشد تا به همه دسترسی پیدا کنیم.»
گوگل شروع به تماس با کارمندان مستقر در آن منطقه کرد و در حال حاضر در حال سفر به آن منطقه هستند، کاری که بخشی از واکنش داخلی معمول آن در چنین رویدادهایی است.

به‌روزرسانی‌ها در جستجوی YouTube

گویا گوگل در حال کار بر روی ارائه «اطلاعات معتبر در مواقع بحران و اخبار فوری» در محصولات خود مانند جستجو و یوتیوب است.
این شرکت گفت: «تیم‌های ما برای اطمینان از این موضوع و همچنین شناسایی و حذف محتوای گرافیکی خشونت‌آمیز، نفرت‌انگیز یا تروریستی یا کمپین‌های اطلاعات نادرست هماهنگ کار می‌کنند».
بخش امنیت سایبری Mandiant در Google Cloud «حساب‌های جعلی مرتبط با هکرهایی را مشاهده کرده است که روایت‌های ضد اسرائیلی را در سرویس‌های مختلف تبلیغ می‌کنند و همچنین گزارش‌های حملات انکار سرویس توزیع شده (DDoS) توسط هکریست‌های مشکوک به طرفدار حماس و طرفدار روسیه را بررسی می‌کنند. گروه‌هایی که وب سایت‌های دولتی اسرائیل را هدف قرار می‌دهند.

در اینجا بیانیه کامل سخنگوی گوگل در همین رابطه آمده است:

پس از حملات وحشتناک در اسرائیل و فلسطین، تمرکز فوری ما بر تضمین ایمنی کارکنان‌مان بوده است. ما اکنون با همه کارمندان محلی خود تماس برقرار کرده‌‍ایم و به حمایت از آن‌ها ادامه خواهیم داد.
ما همچنین در حال تلاش برای ارائه اطلاعات قابل اعتماد و دقیق به افرادی هستیم که از محصولات ما استفاده می‌کنند. سیستم‌های ما در سراسر Google و YouTube اطلاعات معتبر را در لحظات بحران و اخبار فوری اولویت‌بندی می‌کنند. تیم‌های ما شبانه‌روز کار می‌کنند تا از این موضوع اطمینان حاصل کنند و همچنین محتوای خشونت‌آمیز، نفرت‌انگیز یا تروریستی یا کمپین‌های هماهنگ اطلاعات نادرست را شناسایی و حذف کنند.
کارشناسان امنیت سایبری ما نیز یافته‌های خود را در زمان واقعی با جامعه امنیتی گسترده‌تر به اشتراک می‌گذارند. به عنوان مثال، واحد امنیتی ما، Mandiant، حساب‌های جعلی مرتبط با ایران را مشاهده کرده است که روایت‌های ضد اسرائیلی را در سرویس‌های مختلف تبلیغ می‌کنند، و همچنین گزارش‌های مربوط به حملات انکار سرویس توزیع شده (DDoS) توسط افراد مشکوک به طرفدار حماس و طرفدار آن را بررسی می‌کنند. گروه های هکری روسیه که وب‌سایت های دولتی اسرائیل را هدف قرار می‌دهند.
افکار ما با قربانیان و عزیزان آن‌ها و همه کسانی است که آسیب دیده‌اند.

  • سخنگوی GOOGLE

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *