«کلاه کیبوردی» گجت تازه گوگل

حمیدزاده
اشتراک‌گذاری در:
«کلاه کیبوردی» گجت تازه گوگل

شاخه گوگل در ژاپن گجتی به نام «Gboard CAPS» ابداع کرده است که به شکل یک کلاه روی سر افراد قرار می‌گیرد. هرچند که این کیبورد بالاسری با یک کلاه بیس بال یکپارچه و با هدف سرگرمی ابداع شده است، اما در واقع ترکیبی از فناوری و خلاقیت است. این کیبورد کلاهی مجهز به یک حسگر داخلی ۶ محوری است که موقعیت آن را ردیابی می‌کند. کد کاراکترهای مختلف با توجه به زاویه‌ای که کلاه به سمت آن قرار دارد، انتخاب می‌شوند و هم‌زمان کاربر می‌تواند سرش را بچرخاند.

کاربر برای وارد کردن کاراکترها کافی است تا بالای کلاه را لمس کند. ضربه روی کلیدها به رایانه، موبایل یا دیگر دستگاه‌های متصل به کلاه با بلوتوث منتقل می‌شود.

این گجت دارای باتری ۱۲۰ میلی‌آمپری است و می‌توان آن را با یک کابل یو اس بی سی شارژ کرد. جالب آن‌که این گجت همراه اکسسوری‌های انتخابی مختلفی از جمله بندی که روی چانه بسته شده و مخصوص روزهای بادی است، عرضه می‌شود. هیرویوکی کوماتسو مهندس نرم‌افزار در گوگل ژاپن در این باره می گوید: ما همیشه مشغول بررسی ایده‌های بهتر برای داده‌های متنی ورودی هستیم. از آنجا که مشغول پیدا کردن راهی برای قابل حمل‌تر کردن کیبورد بودم، این ایده به ذهنم رسید!

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *