، ، ،

گوگل، Gemini را مستقیماً در اندروید ادغام می‌کند

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
هوش مصنوعی جمینی گوگل در اندروید ادغام شد

در اوایل سخنرانی امسال Google I/O، موتور جستجو اعلام کرد که در حال ادغام چت ربات هوش مصنوعی، Gemini، مستقیماً در سیستم عامل اندروید است. این عملکرد و ویژگی برای کاربران اندروید 15 که اواخر ماه ژوئن راه اندازی شود، قابل دسترسی خواهد بود.

مانند اکثر ادغام‌های هوش مصنوعی، گوگل می‌خواهد Gemini با بقیه برنامه‌های اندروید تعامل داشته باشد، اما در سطحی بسیار عمیق‌تر از یک پوشش ساده. به عبارت ساده، موتور جستجو می‌خواهد چت ربات هوش مصنوعی خود را قادر به تعامل با سایر برنامه‌ها به روشی جامع‌تر از طریق متن، صدا یا دوربین گوشی کند.

یکی از مثال‌های گوگل این است که از Gemini خواسته است تا تصاویر تولید شده را در جیمیل و پیام‌ها رها کند، در حالی که نمونه‌ای دیگر نشان می‌دهد که از قابلیتی به نام «از این ویدیو بپرسید» (Ask This Video) استفاده می‌کنند و سؤالی را درباره یک ویدیوی YouTube از ربات چت می‌پرسند.

اخبار مرتبط: هوش مصنوعی Gemini تا دستگاه‌های اندروید 10 پشتیبانی می‌کند

گوگل همچنین در مورد تابع Circle to Search که بخشی از Gemini خواهد بود صحبت کرد. اگر از دستگاه سامسونگ گلکسی S23 یا S24 استفاده می‌کنید، از قبل می‌دانید که این عملکرد چگونه کار می‌کند، اما دوباره، خبر مهم اینجاست که به‌طور گسترده از طریق Android 15 در دسترس خواهد بود، به این معنی که تقریباً همه دستگاه‌های Android باید و قادر به دسترسی به آن خواهد بود.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *