،

سامسونگ به‌دنبال افزایش فروش بیشتر و سلطه کامل بر بازار موبایل

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
افزایش فروش گوشی های سامسونگ در جهان

بازار موبایل کم‌کم در حال بهبود است و این چیزی است که نه تنها تحلیلگران آن را تایید می‌کنند، بلکه خود سازندگان هم اکنون شروع به مشاهده عملکرد بهتر بازار در ترازنامه خود کرده‌اند، همانطور که در این مورد در مورد خود شرکت کره ای نیز دیده می‌شود.

سامسونگ سود خود را از فروش چهار برابر می‌کند

معاون بخش تجربه موبایل چند روز پیش جزئیات رفتار سازنده در نیمه اول سال 2024 و همچنین تخمینی از آنچه در آینده خواهد آمد را به اشتراک گذاشت. نتیجه خوش بینانه‌ای که توسط این شرکت کره‌ای به‌دست آمده این است که در مورد فروش گوشی‌های هوشمند درآمد نسبت به سال گذشته مثبت خواهد بود.

سامسونگ درآمد خود را در این بخش، 5 درصد نسبت به مدت مشابه در سال 2023، سه ماهه اول، با مجموع 22.6 میلیارد یورو افزایش داده است، اگرچه در این مورد سود 11 درصد کاهش یافته است. به 2.3 میلیارد یورو رسید. اگرچه در نتایج جهانی است که این مزایا سال به سال افزایش یافته است. به‌طور خاص، سود خالص چهار برابر بیشتر شده و به 4.5 میلیارد یورو رسیده است.

مطالب مرتبط: چرا آیفون رقابت فروش گوشی را به سامسونگ باخت؟

در حالی که فروش 63.8 درصد رشد کرده و به 48.6 میلیارد یورو رسیده است. دلیل اصلی افزایش سود به این شکل سرگیجه‌آور اساساً افزایش فروش تراشه بوده است که دو برابر شده و به 11.8 میلیارد یورو رسیده است.

بخش گوشی‌های هوشمند فروش خود را تثبیت می‌کند

در مورد فروش گوشی‌های هوشمند، سامسونگ اطمینان دارد که بخش Mobile Experience سال مثبتی را با افزایش درآمد تضمین می‌کند. به‌طور خاص، اشاره می‌کند که هوش مصنوعی گلکسی که در طول سال به دستگاه‌های بیشتری دسترسی پیدا می‌کند، فروش را در کل طیف تلفن‌های هوشمند افزایش می‌دهد. و موقعیت پیشرفته تولیدکننده کره‌ای در این بخش، یعنی هوش مصنوعی مولد، نیز باعث بهبود قابل توجهی در فروش آن شده است.

فروش گوشی‌های هوشمند سامسونگ در سه ماهه اول امسال با فروش 60 میلیون دستگاه ثابت بوده است، همین امر در مورد تبلت‌ها نیز اتفاق افتاده است که در مجموع فروش 7 میلیون دستگاه بهبود یافته است. علاوه بر این، میانگین قیمت گوشی‌های هوشمند نیز در حال حاضر بالاتر است و با افزایش 3.4 درصدی به میانگین قیمت حدود 310 یورو می‌رسد.

سامسونگ با ادغام چندین عملکرد مبتنی بر هوش مصنوعی گوگل در گلکسی S24 خود را به‌عنوان رهبر در بازار گوشی‌های هوشمند در زمان هوش مصنوعی مولد قرار داد، که حتی قبل از Mountain View Pixels در گوشی‌هایش عرضه شد. کره‌ای ها هنوز در این بازار بسیار جلوتر از حریفان خود هستند و به نظر نمی‌رسد تا سه ماهه آخر بازتابی در بازار به‌ویژه اپل پیدا کنند.

این مزیت سامسونگ می‌تواند در پایان سال به تلفن‌های همراه بیشتری با هوش مصنوعی یکپارچه تبدیل شود، و مهمتر از آن، در بخش‌های در دسترس‌تر، نه تنها در سطح بالا، که در حال حاضر به‌نظر می‌رسد تنها گوشی‌ای است که از آن سود می‌برد. در هر صورت، باید خوش‌بین باشیم، زیرا همه تحلیل‌گران به سال 2024 از نظر فروش گوشی‌های هوشمند در بازار موبایل مثبت نگاه می‌کنند.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *