،

فیسبوک و اینستاگرام متا برای هزاران کاربر در سراسر جهان قطع شد

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
قطعی جهانی اینستاگرام و و فیسبوک

طبق گزارش وب‌سایت Downdetector، اینستاگرام و فیسبوک برای هزاران کاربر در سراسر جهان قطع شده‌اند. بر اساس این گزارش، بیش از 18.000 کاربر در سراسر جهان مشکلاتی را هنگام دسترسی به اینستاگرام و فیس‌بوک گزارش کرده اند. در حالی که تعدادی از آنها هنگام دسترسی به برنامه با مشکلاتی مواجه شدند، برخی از آنها مشکلات اتصال به سرور داشتند. با این حال، کاربران دیگر با مشکل مواجه نیستند و می‌توانند از پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی در وب و تلفن‌های همراه استفاده کنند.

گزارش از مشکلات کاربران در هنگام دسترسی به اینستاگرام وجود دارد – 59٪ از آنها هنگام دسترسی به برنامه با مشکلاتی مواجه شده‌اند، 34٪ مشکلات اتصال به سرور و 7٪ مشکلاتی در ورود به آن داشتند.

Downdetector با جمع‌آوری گزارش‌های وضعیت از چندین منبع، از جمله کاربران، خاموشی‌ها را ردیابی می‌کند.

گزارش کاربران از قطعی

کاربران در X گزارش دادند که با فیس‌بوک و اینستاگرام با مشکلاتی مواجه بودند. برخی پیام خطایی را برجسته کردند که در آن آمده بود: «مشکلی پیش آمد. مشکلی وجود دارد و صفحه بارگیری نشد.” به گفته ایندیا تایمز، دیگران هنگام دسترسی به برنامه‌ها پیام «خطا در بارگیری رسانه» را مشاهده کردند.

قطعی جهانی اینستاگرام در ساعاتی از روز

گروه نظارت بر اینترنت NetBlocks در پستی در X خاطرنشان کرد که این دو وب سایت اجتماعی در حال حاضر “قطعی‎های بین المللی” را تجربه می‌کنند.

پلتفرم‌های متا از جمله اینستاگرام و فیسبوک در حال حاضر با قطعی بین‌المللی مواجه هستند. NetBlocks گفت: رویدادی که مربوط به اختلالات اینترنت در سطح کشور یا فیلتر #InstagramDown #FacebookDown نیست.

برای یادآوری، پلتفرم‌های متا در 5 مارس سال جاری با یک خاموشی گسترده جهانی مشابه مواجه شدند. اندی استون، مدیر ارتباطات متا، این مشکل فنی را تایید کرد و به‌دلیل مشکل ناشی از قطعی عذرخواهی کرده است. اما چند ساعت بعد مشکل حل شد.

بیشتر بخوانید: وقتی رسانه‌های اجتماعی را ترک می‌کنید چه اتفاقی می‌افتد؟

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *