گوگل خواندن از راه دور کدهای QR در دستگاه‌های اندرویدی را ساده‌تر می‌کند

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
کیو آر کد - لاگ مدیا

گوگل در حال کار بر روی ویژگی جدیدی است که می‌تواند نحوه تعامل ما با کدهای QR را تغییر دهد. این ویژگی به گوشی‌های اندرویدی امکان می‌دهد تا کدهای QR را از راه دور بخوانند، که می‌تواند به‌ویژه در شرایطی که کد دور است یا دسترسی به آن سخت است مفید باشد.

یک API جدید برای توسعه‌دهندگان

این ویژگی جدید بخشی از آخرین API هایی است که گوگل در اختیار توسعه‌دهندگان قرار می‌دهد. این یک به‌روزرسانی برای API اسکنر کد Google است که به شما امکان می‌دهد به طور خودکار یک کد QR را در قاب دوربین تشخیص دهید، بزرگ‌نمایی کنید و آن را بخوانید.

این API را می‌توان در برنامه‌های دیگر پیاده‌سازی کرد. اگر توسعه‌دهندگان این کار را انجام دهند، کاربران مجبور نخواهند شد مجوز دوربین را اعطا کنند، که با عدم نیاز به ایجاد یک تجربه سفارشی، در وقت توسعه‌دهندگان صرفه‌جویی می‌کند.

یادگیری ماشینی و حریم خصوصی

API از Google یادگیری ماشینی روی دستگاه برای تفسیر کدهای QR استفاده می‌کند. این بدان معناست که تمام پردازش ها بر روی خود دستگاه انجام می‌شود، بدون اینکه نیازی به ارسال داده به فضای ابری باشد. علاوه بر این، API فقط یک شی بارکد را به برنامه برمی‌گرداند که به حفظ حریم خصوصی کاربر کمک می‌کند.

عملکرد زوم خودکار

یکی از ویژگی‌های برجسته این ویژگی جدید، امکان بزرگنمایی خودکار روی کد QR است. این ویژگی زوم خودکار در نسخه جدید کتابخانه ML Kit Barcode Scanning API موجود است.

دستگاه‌هایی که قادر به استفاده از آن خواهند بود

این ویژگی می‌تواند به دستگاه‌های دارای Android نسخه 13 یا جدیدتر ارائه شود زیرا اسکنر کد QR شما از همان کتابخانه اسکن بارکد ML Kit استفاده می‌کند که این ویژگی در آن اضافه شده است. با این حال، مشخص نیست که این ویژگی جدید چگونه بر روی گوشی‌های هوشمند اندرویدی با دوربین‌های با کیفیت پایین‌تر کار می‌کند یا اینکه در دستگاه‌هایی غیر از پیکسل‌های خود گوگل در دسترس خواهد بود یا خیر.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین‌های فناوری