،

به‌روز‌رسانی جدید واتس‌آپ در راه است

بهار قربانپور
اشتراک‌گذاری در:

واتساپ در ماه‌های اخیر برای افزایش امنیت و حریم خصوصی کاربران، ویژگی‌های جدیدی را اضافه کرده است؛ و حالا این پلتفرم شبکۀ اجتماعی در تلاش است تا روند تایید حساب‌های کاربران را آسان‌تر کند.

بنابر گزارش WAbetaInfo، وب‌سایتی که به‌روزرسانی‌های WhatsApp را انتشار می‌دهد، این پلتفرم ممکن است به زودی به کاربران اجازه دهد از آدرس‌های ایمیل خود به‌عنوان یک روش ورود جایگزین استفاده کنند.

‏‎در حال حاضر، واتساپ کاربران را ملزم به واردکردن شماره تلفن خود و دریافت کد تایید از طریق SMS یا تماس تلفنی هنگام ورود به حساب‌هایشان در یک دستگاه جدید می‌کند. با این حال، این روش ممکن است در برخی شرایط، راحت یا امکان پذیر نباشد؛ مانند زمانی که کاربران تلفن یا سیم‌کارت خود را از دست می‌دهند یا زمانی که مشکلات شبکه یا سرور وجود دارد که مانع از تحویل پیام های SMS می‌شود.

این سایت در تشریح خبر به‌روزرسانی جدید واتس‌آپ نوشت: «به‌زودی در واتس‌آپ، امکان واردکردن آدرس ایمیل به‌جای شمارۀ تلفن برای تأیید کاربران، فعال می‌شود البته ویژگی تایید ایمیل، اختیاری و در حال توسعه است. درحال‌حاضر این شبکۀ اجتماعی به کاربران اجازه می‌دهد تا هنگام تنظیم یک پین برای تایید دو مرحله‌ای، یک ادرس ایمیل نیز ارائه دهند که یک لایه امنیتی اضافی را به حساب‌های کاربر اضافه می‌کند. با این حال، نخستین‌بار است که واتس‌آپ قصددارد از تأیید ای‌میل به جای شمارۀ تلفن استفاده نماید.»

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *