،

Google در حال آزمایش یک فروشگاه برنامه یکپارچه به‌نام «App Mall» برای کروم‌بوک‌ها

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
گوگل در حال ساخت برنامه یکپارچه سازی دانلود نرم افزار

کروم بوک‌ها به‌دلیل مقرون به‌صرفه بودن و رابط کاربر پسندشان محبوبیت زیادی به‌دست آورده‌اند. با این حال، کاربران در مدیریت برنامه‌ها در پلتفرم‌های مختلف، از جمله برنامه‌های وب، برنامه‌های اندروید و برنامه‌های لینوکس، به‌دلیل نیاز به پیمایش در منابع مختلف مانند مرورگر کروم، فروشگاه Google Play و گاهی اوقات خط فرمان برای برنامه‌های لینوکس با چالش‌هایی مواجه شده‌اند. این یک تجربه تکه تکه و اغلب گیج کننده به‌خصوص برای کاربران جدید ایجاد می‌کند.

ساده سازی جستجو و دیسکاوری گوگل با کروم‌بوک

برای رفع این مشکل، گوگل یک فروشگاه برنامه جدید برای ChromeOS به نام «App Mall» معرفی کرده است. هدف این ابتکار ساده‌سازی فرآیند کشف و نصب برنامه با ارائه یک پلتفرم متمرکز برای کاربران برای یافتن و نصب طیف گسترده‌ای از برنامه‌ها است.

با توجه به کدهای یافت شده در کروم، این عملکرد در پشت پرچمی در تنظیمات کروم پنهان است، اما به وب‌سایتی به نام «discover.apps.chrome» اشاره می‌کند. در حالی که وب سایت هنوز فعال نیست، به فروشگاه آنلاین آینده اشاره می‌کند.

برنامه جدید فروشگاه گوگل برای کروم بوک

در حالی که هنوز روزهای اولیه است و جزئیات خاصی در مورد انواع برنامه‌هایی که در “App Mall” ارائه می‌شوند به‌طور کامل فاش نشده است، پیش‌بینی می‌شود که حداقل برنامه‌های اندروید و وب، از جمله بازی‌ها، کاهش یابد. این حدس و گمان به‌دلیل توانایی فعلی Chromebookها برای کشف برنامه‌های خاص از طریق برنامه داخلی “Explore” تقویت می‌شود، و نشان می‌دهد که “App Mall” احتمالاً بر روی این پایه گسترش می‌یابد تا تجربه کشف جامع‌تری ارائه دهد.

این یکپارچه‌سازی می‌تواند تجربه کاربر را به‌طور قابل‌توجهی افزایش دهد، و کشف برنامه‌ها و بازی‌های جدید را برای دارندگان Chromebook آسان‌تر و شهودی‌تر می‌کند، در نتیجه کاربرد و تطبیق‌پذیری دستگاه‌هایشان را به حداکثر می‌رساند.

گوگل همچنین در حال کار بر روی مرورگر کروم خود است زیرا اخیراً سه ویژگی جدید هوش مصنوعی مولد را در آخرین نسخه خود (M121) برای کاربران ایالات متحده در رایانه‌های مک و ویندوز معرفی کرده است. این ویژگی‌ها شامل گروه‌های زبانه هوش مصنوعی برای سازمان‌دهی خودکار برگه‌های باز، تم‌های سفارشی با هوش مصنوعی برای ایجاد تم‌های شخصی‌شده با استفاده از مدل انتشار متن به تصویر، و «Help Me Write»، یک ابزار کمکی نوشتاری مجهز به هوش مصنوعی است که در آینده راه‌اندازی می‌شود است.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *