،

گوگل در حال کار بر روی یک ابزار نوشتن هوش مصنوعی برای ChromeOS است

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
Google AI writing tool for ChromeOS

در I/O 2023، گوگل اعلام کرد که محصولات و خدماتش به مرور زمان از قابلیت‌های هوش مصنوعی برخوردار خواهند شد. پس از ارائه ویژگی‌های مختلف مبتنی بر هوش مصنوعی در Gmail، Docs، Slides و موارد دیگر، این شرکت ممکن است در حال کار بر روی ارائه ویژگی نوشتن و ویرایش هوش مصنوعی برای کروم‌بوک‌ها باشد.
به گفته 9to5mac، گوگل روی پروژه‌ای کار می‌کند که حداقل پنج اسم رمز مرتبط با آن دارد که سه نام اصلی «اورکا»، «ماکو» و «مانتا» است. در این گزارش ادعا شده است که «Orca» عمدتاً در منوی کلیک راست ChromeOS ظاهر می‌شود، اما فقط هنگام ویرایش متنی.

در این گزارش آمده است که پس از انتخاب، Orca رابط کاربری «Mako» را در یک «حباب» روی صفحه نمایش شما باز می‌کند.


ماکو دقیقا چه‌کار می‌کند؟

این گزارش با استناد به یک کد، اشاره کرد که “Mako” سه وظیفه اصلی دارد: می‌‌تواند «درخواست بازنویسی» یک قطعه خاص از متن را داشته باشد. می‌تواند فهرستی از «پرس‌و‌جوهای متنی از پیش تعیین شده» را ارائه دهد و متن بازنویسی شده را در هر کجا که در ابتدا تایپ کردید، «درج» کند.
بر اساس این گزارش، این فرآیند بازنویسی هوش مصنوعی به صورت محلی روی رایانه شخصی انجام نمی‌شود و ظاهراً «مانتا» متن اصلی و درخواست کاربران را به سرورهای Google ارسال می‌کند که نسخه تقویت‌شده با هوش مصنوعی را پس می‌فرستند.
همچنین اشاره شده است که کاربران باید قبل از انجام فرآیند با ارائه رضایت موافقت کنند.
علاوه بر این، با گنجاندن مستقیم در ChromeOS، هوش مصنوعی مولد برای بهبود متن نوشته شده در تقریباً هر برنامه‌‌ای در دسترس خواهد بود. مشخص نیست که این ویژگی چه زمانی راه‌‌اندازی می‌شود، اما ممکن است با ChromeOS نسخه 118 که قرار است در اواسط اکتبر ارائه شود، وارد شود.

Microsoft Windows Copilot

لازم به ذکر است که مایکروسافت در اوایل سال جاری Copilot برای ویندوز را معرفی کرد. گفته می‌شود که Copilot که مشابه بینگ چت خواهد بود، می‌تواند به کاربران کمک کند تا کارهای روزمره مانند فعال کردن حالت تاریک یا جستجوی محتوا از نوار کناری را انجام دهند که در هر زمان قابل دسترسی باشد.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *