،

پروژه Astra گوگل چیست؟ چیزهایی که باید درباره آن بدانید

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
پروژه آسترا یا استرا گوگل چیست Astra پروژه چیست

گوگل از شما می‌خواهد که دستیار مجهز به هوش مصنوعی خود را داشته باشید.

در سال‌های اخیر، بخش فناوری تمرکز جدیدی برای بهره‌برداری پیدا کرده است: هوش مصنوعی. پس از ظهور OpenAI و ChatGPT معروف آن، شرکت‌های بزرگ فناوری تلاش‌های تحقیق و توسعه خود را در زمینه هوش مصنوعی افزایش داده‌اند. گوگل یکی از آنهاست، همانطور که توسط پروژه Astra نشان داده شد که در رویداد Google I/O 2024 ارائه شد.

اگر بخواهیم Project Astra را در چند کلمه توصیف کنیم، می‌توانیم بگوییم که این پروژه ترکیبی عالی از GoogleAssistant و Google Gemini است. با این حال، حقیقت این است که بسیار بیشتر از این است.

پروژه استرا گوگل Project Astra

پروژه Astra حاصل سالها تحقیق و توسعه توسط Google Deepmind، بخش هوش مصنوعی این شرکت است. برای گوگل، Astra بسیار بیشتر از یک اجرای دستور ساده است. همانطور که در وب‌سایت خود توضیح داده شده است، این فناوری قادر به پردازش اطلاعات چندوجهی (تشخیص متن، تصاویر، ویدئو و صدا)، درک زمینه‌ای است که شما در آن هستید و به‌طور طبیعی در یک خط فکری پاسخ می‌دهد.

قلب Project Astra در توانایی آن برای درک و فهم محیط از طریق دوربین هر دستگاه تلفن همراه نهفته است. از طریق هوش مصنوعی، Astra می‌تواند اشیاء را شناسایی کند، تعاملات قبلی را به‌خاطر بسپارد و به‌طور طبیعی به سوالات کاربران پاسخ دهد.

پروژه استرا همچنین به‌دلیل ادغام قوی با هر دستگاهی متمایز است. در یکی از دموهایی که گوگل منتشر کرده است، می‌توانیم به‌طور مستقیم ببینیم که Astra روی یک تلفن همراه چگونه کار می‌کند: کاربر از Astra می‌خواهد تا هر شیء موجود در محیط خود را که صدا پخش می‌کند شناسایی کند. به‌عنوان مثال، Astra از طریق دوربین تلفن همراه قادر است یک بلندگو را تشخیص دهد. و گویی این کافی نیست، می‌تواند قطعات آن را نیز شناسایی کند.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *