تلاش هکرها برای نفوذ به سرورهای ChatGPT، آژیر خطر مایکروسافت به‌صدا درآمد

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
تلاش هکرها برای نفوذ به سرورهای ChatGPT

کاربران ChatGPT از چند روز گذشته با مشکلات اتصال با چت ربات هوش مصنوعی مواجه بوده اند. سام آلتمن، مدیر عامل OpenAI سازنده ChatGPT نیز به‌خاطر همین موضوع از کاربران عذرخواهی کرد. اکنون گزارشی در بلومبرگ می‌گوید که «ترافیک غیرعادی» که این شرکت از چند روز گذشته با آن دست و پنجه نرم می‌کند نشان می‌دهد که هکرها در تلاش هستند تا خدمات آن را از بین ببرند. بر اساس این گزارش، این برای اولین بار است که ممکن است علت احتمالی قطعی‌هایی که در این هفته ChatGPT را درگیر کرده است، فاش شود.

مواجهه با حملات DDoS

استارت آپ تحت حمایت مایکروسافت که به توسعه هوش مصنوعی مولد در سراسر جهان کمک کرد، اعلام کرده است که نشانه هایی از حمله (DDoS) را مشاهده کرده است. «ما با قطعی‌های دوره‌ای به‌دلیل الگوی ترافیک غیرعادی که منعکس کننده یک حمله DDoS است، روبرو هستیم. ما به کار برای کاهش این مشکل ادامه می دهیم.» این استارت آپ در آخرین به‌روز رسانی سیستم خود گفت. عنوان به‌روز رسانی: “دوره‌ای بخش‌ها در ChatGPT و API”.

حمله DDoS نوعی حمله سایبری است که در آن یک عامل مخرب تلاش می‌کند تا سرور، شبکه یا سرویس را با غلبه بر ترافیک تعداد زیادی از منابع، مختل یا غیرفعال کند. این کار را می‌توان با ارسال سیل درخواست‌ها به هدف یا با استفاده از بات نت برای ارسال درخواست ها انجام داد.
آخرین پست OpenAI به‌دنبال چیزی است که آن را یک «قسمت بزرگ» در چت ربات خود و همچنین ابزارهایی که توسعه دهندگان برای ایجاد بر روی هوش مصنوعی خود استفاده می‌کنند، دنبال می‌کند. با این حال، این شرکت گفت که این مشکل را برطرف کرده است، که نرخ خطای غیرعادی بالایی را در نرم‌افزار و پلتفرم هوش مصنوعی خود ایجاد کرد.

اوایل این هفته، OpenAI اولین کنفرانس توسعه دهندگان خود را برگزار کرد. این شرکت نسخه پیش‌نمایش GPT-4 Turbo را معرفی کرد که نسخه قدرتمندتر و سریع‌تر از جدیدترین مدل زبان بزرگ آن است، فناوری که ChatGPT را تقویت می‌کند تا در مقابل نفوذها و حملات بیشتر در امان باشد.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *