خشم اسکارلت جوهانسون از استفاده نامتعارفِ هوش مصنوعی

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
اسکارلت جوهانسون استفاده نامتعارف هوش مصنوعی

اسکارلت جوهانسون، بازیگر سرشناس هالیوودی که سابقه نامزدی اسکار را هم دارد، علیه اپلیکیشنی که بدون اجازه از هوش مصنوعی برای بازسازی صدا و تصویر او استفاده کرده بود، اقدام قانونی می‌کند.

Lisa AI: 90s Yearbook & Avatar  اپلیکیشنی است که از هوش مصنوعی برای تولید آواتارهای سفارشی، آثار هنری و عکس‌های سالنامه دهه 90 که در TikTok  بسیار فراگیر شده است، استفاده می‌کند. به گزارش Variety، جوهانسون علیه هوش مصنوعی لیزا به دلیل استفاده از تصویر و صدای خود برای تبلیغ این برنامه، شکایت خواهد کرد.

استفاده از هوش مصنوعی برای بازسازی صدا و شباهت افراد مشهور در حال رایج شدن است. دسترسی گسترده به ابزارهای پیشرفته هوش مصنوعی، ایجاد یک دیپ فیک صوتی از نمونه‌های صوتی قبلی یا تولید تصاویر افراد مشهور را نسبتاً آسان کرده است. سال گذشته، آهنگی که در رسانه‌های اجتماعی و پلتفرم‌های استریم پخش می‌شد، از صدای تولید شده توسط هوش مصنوعی استفاده می‌کرد که صدایی شبیه Drake و The Weeknd  داشت. اخیراً، تبلیغی با نسخه‌ای از تام هنکس که با هوش مصنوعی طراحی شده بود، در حال طرح دندان‌پزشکی بود، در اینستاگرام منتشر شد. تهدید استفاده از هوش مصنوعی برای شبیه‌سازی افراد به قدری واقعی شده است که قانون‌گذاران لایحه‌ای را ارائه کرده‌اند که از توزیع غیرمجاز کپی‌های هوش مصنوعی به نام قانون بدون جعل جلوگیری می‌کند.

تبلیغ Lisa AI با حضور اسکارلت جوهانسون از X/Twitter حذف شده است، جایی که در ابتدا پست شده بود، اما Variety قبل از حذف آن را مشاهده کرد. در این ویدیو کلیپی قدیمی از جوهانسون در حال تبلیغ فیلمش Black Widow است. ورایتی گزارش می‌دهد: “جوهانسون می‌گوید، بچه‌ها چه خبر؟ این اسکارلت است و می‌خواهم با من بیای…” با توجه به توضیحات، صدای جعلی که شبیه جوهانسون است، می‌گوید: “این فقط به آواتارها محدود نمی‌شود. همچنین می‌توانید با متن‌ها و حتی ویدیوهای هوش مصنوعی خود تصاویری ایجاد کنید. فکر می‌کنم نباید آن را از دست بدهید.” در زیر آگهی نوشته شده است: “تصاویر تولید شده توسط Lisa AI. هیچ ربطی به این شخص ندارد.”

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *