پنهان کردن لیست فالوور و فالوینگ در اینستاگرام

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
پنهان کردن فالوینگ های اینستاگرام
پنهان کردن فالوینگ های اینستاگرام

فهرست مطالب

لازم نیست همه ببینند که شما چه کسانی را دنبال می‌کنید و چه کسانی شما را دنبال می‌کنند.

بسیاری از افراد برای حفظ حریم خصوصی بهتر در این پلتفرم می‌خواهند لیست فالو اینستاگرام خود را مخفی کنند. اما آیا واقعاً امکان مخفی کردن لیست زیر در پلتفرم وجود دارد، و اگر چنین است، چگونه می‌توان لیست فالویینگ ها و فالوور ها را مخفی کرد؟

استخدام در حوزه آی‌تی

آیا می‌توانید لیست فالوورهای اینستاگرام خود را پنهان کنید؟

شما در پروفایل اینستاگرام خود، هم فالوور و هم لیست فالو دارید. خوشبختانه، شما گزینه‌هایی برای پنهان کردن هر دو دارید. با این حال، درک این نکته مهم است که اینستاگرام یک دکمه خاموش کردن ساده را برای انجام این کار فعال نکرده است! اگرچه راه حل‌هایی وجود دارد که می‌توانید از آنها استفاده کنید.

شما دو گزینه متفاوت دارید و این به شما بستگی دارد که کدام مسیر برای شرایط شما بهترین کار را دارد. اولین گزینه این است که حساب خود را روی خصوصی تنظیم کنید، که لیست زیر را از عمومی مسدود می کند. گزینه دیگر شما این است که به‌سادگی یک حساب خاص را مسدود کنید، بنابراین کاربر نمی‌تواند هیچ یک از اطلاعات پروفایل شما را مشاهده کند.

چگونه لیست فالوورهای اینستاگرام خود را از عموم مخفی کنیم؟

بسیاری از افراد خارج از فالوورهای شما غیر سمی بی‌آزار هستند. آنها هم مانند شما کاربرانی معمولی هستند. با این حال، چندین حساب کاربری هرزنامه عمومی و خزنده وجود دارد که ممکن است سعی کنند اطلاعاتی درباره شما پیدا کنند، مانند افرادی که شما را دنبال می‌کنید یا کسانی که شما را دنبال می‌کنند. در این حالت، عموم افرادی محسوب می‌‍شوند که اکانت اینستاگرام شما را فالو نمی‌کنند.

اگر اکانت اینستاگرام خود را به‌صورت خصوصی تنظیم کنید، زمانی که شخصی سعی می‌کند شما را فالو کند، به‌جای فالوی فوری، درخواستی برای شما ارسال می‌شود. از آنجا می‌توانید تأیید یا رد کنید. این بدان معناست که می‌توانید از دیدن فالوورها یا لیست فالوورهای شما توسط افرادی که شما را دنبال نمی کنند جلوگیری کنید.

برای اینکه اکانت اینستاگرام خود را به حالت خصوصی تنظیم کنید، باید یک حساب شخصی داشته باشید. اگر حساب سازنده یا تجاری دارید، نمی‌توانید حساب خود را روی خصوصی تنظیم کنید. با این حال، شما این امکان را دارید که حساب اینستاگرام خود را برگردانید، بنابراین می توانید.

برای تنظیم اکانت خود روی خصوصی، اینستاگرام را باز کنید و روی عکس پروفایل خود ضربه بزنید تا حساب شما باز شود. روی نماد همبرگری و سپس تنظیمات و حریم خصوصی ضربه بزنید. حریم خصوصی حساب را باز کنید و گزینه حساب خصوصی را روشن کنید.

توجه به این نکته ضروری است که تنظیم حساب خود به‌صورت خصوصی، لیست زیر را از افرادی که در حال حاضر حساب شما را دنبال می‌کنند مسدود نمی‌‍کند. اگر این یک هک است که به دنبال آن هستید، به خواندن مطالب زیر ادامه دهید.

چگونه لیست فالوورهای اینستاگرام خود را از افراد خاص مخفی کنیم؟

اگر نمی‌خواهید حسابتان خصوصی باشد، اما می‌خواهید از لیست فالور و فالوینگ خود در برابر افراد خاصی محافظت کنید، می‌توانید به‌سادگی آن‌ها را مسدود کنید. بدانید که محدود کردن کاربر کافی نیست. مسدود کردن با محدودیت در اینستاگرام متفاوت است، اگرچه گزینه محدودیت مکانی برای کمک به محافظت کلی از حساب اینستاگرام شما دارد.

شما باید هر حساب را به‌صورت جداگانه مسدود کنید، و یک راه آسان برای انجام همه آن در یک زمان وجود دارد. روی عکس پروفایل خود و تنظیمات و حریم خصوصی ضربه بزنید. به پایین اسکرول کنید تا مسدود شده و روی نماد مثبت در گوشه سمت راست بالا ضربه بزنید. به حساب‌هایی بروید که می‌خواهید اطلاعات نمایه‌تان را نبینند، روی Block ضربه بزنید.

توجه داشته باشید که راه‌هایی برای بررسی اینکه آیا در اینستاگرام بلاک شده‌اید وجود دارد، مانند جستجوی URL نمایه اینستاگرام خود بدون ورود به سیستم. اگرچه خوشبختانه، آنها هنوز نمی‌توانند فالوور یا لیست فالوورهای شما را باز کنند.

از لیست فالوورهای خود در اینستاگرام محافظت کنید

حضور در دنیای رسانه‌های اجتماعی قطعا مزایای خود را دارد. با این حال، ممکن است به دلایل ایمنی پنهان کردن اطلاعاتی مانن پنهان کردن فالوویینگ‌ها در اینستاگرام ضروری باشد. همچنین ممکن است متوجه شوید که داشتن توانایی مسدود کردن لیست فالوهای خود از سایر کاربران اینستاگرام بخش مهمی از آن است. امیدواریم از خواندن راه‌های چگونگی پنهان کردن فالوور و فالویینگ در اینستاگرام استفاده برده باشید و بدانید که اینستاگرام فعلاً بجز این دو راه، برنامه دیگری برای پنهان کردن فالور و فالوینگ اعلام نکرده است.
هر چند جای نگرانی نیست. استفاده از راه حل‌های بالا می‌تواند به امن‌تر کردن حساب شما کمک کند.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *