هزینه 500 میلیاردی اعتصاب در هالیوود برای برادران وارنر

اوغر
اشتراک‌گذاری در:

چندی پیش خبر اعتصاب انجمن نویسندگان و بازیگران هالیود منتشر شد و این اعتصابات، باعث خلل در فعالیت بزرگترین صنعت فیلمسازی دنیا شد. اگرچه گمان می‌رفت این اعتصابات به سرعت فروکش کند، اما همچنان نه تنها خبری از پایان آن به گوش نمی‌رسد بلکه گمان می‌‍رود که تا پایان سال 2023 ادامه داشته باشد.

در زمان این اعتصاب، تولید پروژه‌های زیادی متوقف شد و شرکت‌های فیلم‌سازی بسیاری با ضررهای هنگفت مواجه شدند. یکی از این موارد شرکت برادران وارنر دیسکاوری است که اعلام کرد تا کنون 300 تا 500 میلیون دلار کاهش درآمد بابت این اعتصاب، داشته است.

طبق اعلام این شرکت، در حالی که مدیران آن انتظار داشتند تا به درآمدی 10 الی 11 میلیارد دلاری در سال جاری دست یابند، اما این اتفاقات باعث شد، پیش‌بینی‌های آن‌ها با مشکل مواجه شود. در بیانیه‌ای که وارنر دیسکاوری اخیرا منتشر کرده است، اعلام کرده که انتظار می‌رود این اعتصاب تا پایان سال 2023 ادامه داشته باشد، در حالی که قبل از این اعلام کرده بودن که تا ماه سپتامبر، انتظار دارند که این اعتصاب پایان یابد.

کمپانی وارنر دیسکاوری با اکران فیلم باربی، سود بسیار خوبی را به دست آورد، اما اکران قسمت دوم فیلم Dune را اجبارا چند ماه به تعویق انداخت و از تاریخ 3 نوامبر 2024 به اواسط ماه مارس 2024 موکول کرد.

اکنون باید دید آیا شرکت‌های بزرگ صنعت فیلمسازی در هالیوود تلاش‌های خود را برای پایان دادن به این اعتصاب که به نوعی کابوس برای آن‌ها تبدیل شده است، افزایش خواهند داد یا خیر.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *