،

OpenAI 4 چه روشی را برای استفاده معلمان از ChatGPT منتشر می‌کند؟

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
ChatGPT برای معلمان و دانش‌آموزان-لاگ‌مدیا

شرکت OpenAI سازنده ChatGPT که متعلق به مایکروسافت است، راهنمای استفاده از ربات چت هوش مصنوعی ChatGPT را برای معلمان به اشتراک گذاشته است. گفته می‌شود که هدف پرسش‌های متداول کمک به معلمان در ترکیب مؤثر ابزار هوش مصنوعی در آموزش روزانه‌شان است. این راهنما اعلان‌ها، توضیحی در مورد نحوه عملکرد ChatGPT و محدودیت‌های آن، کارایی آشکارسازهای هوش مصنوعی و بحث در مورد سوگیری‌ها را پیشنهاد می‌کند.
OpenAI در یک پست وبلاگی گفت: «ما در حال انتشار راهنمایی برای معلمانی هستیم که از ChatGPT در کلاس درس خود استفاده می‌کنند. شامل اعلان‌های پیشنهادی، توضیحی در مورد نحوه عملکرد ChatGPT و محدودیت‌های آن، کارایی آشکارسازهای هوش مصنوعی و جهت‌گیری». این شرکت همچنین نمونه‌هایی از نحوه استفاده برخی از معلمان در سرتاسر جهان، از جمله هند، به اشتراک گذاشته است که از ChatGPT برای تقویت آموزش خود استفاده می‌کنند.

ایفای نقش مکالمات سخت

این نشان می‌دهد که ChatGPT می‌تواند به‌عنوان جایگاهی برای یک شخصیت خاص مورد استفاده قرار گیرد، مانند طرف مناظره‌ای که نقاط ضعف را در استدلال‌های خود نشان می‌دهد، استخدام‌کننده‌ای که با آن‌ها برای یک شغل مصاحبه می‌کند، یا رئیس جدیدی که ممکن است در یک مورد خاص بازخورد ارائه کند. افزون بر این؛ کاوش در اطلاعات در یک محیط مکالمه به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا مطالب خود را با جزئیات بیشتر و دیدگاه جدیدتری درک کنند.

ساخت و ایجاد آزمون‌ها، تست‌ها و طرح‌های درسی

ChatGPT می‌تواند به‌عنوان ابزاری برای معلمان مورد استفاده قرار گیرد و به آن‌ها در ایجاد آزمون‌ها، تست‌ها، طرح‌های درس و حتی مکالمات چالش برانگیز ایفای نقش کمک کند.

کمک به غیر انگلیسی زبانان

این وبلاگ با ذکر مثالی از یک معلم در دانشگاه ژوهانسبورگ، گفت که می‌توان دانش‌آموزان را تشویق کرد که از ChatGPT برای کمک به ترجمه، بهبود نوشتن انگلیسی خود و تمرین مکالمه استفاده کنند. زیرا درک نادرست از جزئیات حتی کوچک دستور زبان انگلیسی می‌تواند دانش آموزان را از فرصت یادگیری باز دارد.

آموزش تفکر انتقادی به دانش آموزان

گیتا ونوگوپال، معلم علوم کامپیوتر دبیرستان در مدرسه بین المللی آمریکایی در چنای، هند، آموزش دانش آموزان در مورد ابزارهای هوش مصنوعی را به آموزش نحوه استفاده مسئولانه از اینترنت به دانش آموزان تشبیه می‌کند. او در کلاس درس به دانش آموزان توصیه می‌کند که پاسخ‌های ChatGPT را به خاطر بسپارند. ممکن است همیشه معتبر و دقیق نباشد، و به طور انتقادی در مورد اینکه آیا آن‌ها باید به پاسخ اعتماد کنند و سپس اطلاعات را از طریق منابع اصلی دیگر تأیید کنند، فکر کنند. وی افزود که هدف در اینجا کمک به آن‌‌ها برای درک اهمیت کار مداوم بر روی تفکر انتقادی اصلی، حل مسئله و مهارت‌های خلاقیت است.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *