اینستاگرام همچنان دنباله رو اسنپ چت

جهانداری
اشتراک‌گذاری در:
اینستاگرام همچنان دنباله رو اسنپ چت است

بدون شک اینستاگرام یکی از شبکه‌های اجتماعی محبوب متا بوده که در کنار تردز و واتساپ توانسته میلیاردها کاربر جذب کند. البته محبوبیت بالا به معنای عملکرد عالی نیست و این شرکت همیشه سعی کرده الگویی از رقبا در محصول خود داشته باشد تا بتواند بر علاقمندان خود بیافزاید.

به تازگی اینستاگرام قابلیتی را برای شبکه اجتماعی خود تدارک دیده که برگرفته از اسنپ چت محسوب می‌شود. این اولین بار نیست که اینستاگرام قابلیتی از اسنپ چت را به کار می‌گیرد و شرکت سابقه طولانی در این زمینه دارد.

گفته شده اینستاگرام روی ویژگی دیگری فعالیت دارد که به عنوان Friend Map شناخته می‌شود. به نوعی اینستا این ویژگی را از قابلیت نقشه اسنپ چت گرفته و در واقع با کمک آن کاربران قابلیت دستیابی به مکان دوستان خود را پیدا خواهند کرد. همچنین می‌توانند جاذبه‌های اطراف مکان دوست خود را هم کشف نمایند.

البته قابلیت Friend Map در حال توسعه بوده و مراحل اولیه خود را طی می‌کند و هنوز وارد فاز نهایی انتشار نشد. پیش از این الساندرو پالوزی یکی از مهندسان شبکه اجتماعی این ویژگی اینستاگرام را کشف کرده بود و اکنون آشکار شد.   

ویژگی Friend Map چیست و چگونه کار می کند؟

رسانه TechCrunch اشاره فاش کرد که  متا قابلیت Friend Map را تایید نمود

رسانه TechCrunch اشاره فاش کرد که  متا قابلیت Friend Map را تایید نمود و قرار است به اینستا بیاید. طبق اسکرین شات های ارسال شده توسط Paluzzi در Threads ، ویژگی Friend Map به کاربران اجازه داده موقعیت مکانی خود را با دوستان به اشتراک بگذارند تا بتوانند یکدیگر را به صورت ساده‌تر بیابند.

با قابلیت Friend Map، کاربران اینستا می‌توانند یکدیگر را به شکل ساده‌تری پیدا کنند. بخصوص افرادی که از طریق اینستاگرام یکدیگر را پیدا کرده و با هم دوست می‌شوند. این افراد دیگر نیازی نیست آدرس نوشتاری ارسال کنند و با موقعیت مکانی که قابلیت Friend Map در اختیار می‌گذارد، آدرس دقیق را در اختیار دوست خود بگذارند.

Friend Map حاوی چندین گزینه مرتبط با حریم خصوصی خواهد بود

شایان ذکر بوده که ویژگی همچنین به کاربران اجازه خواهد داد جویا شوند چه افرادی قادرند آخرین مکان فعال آنها را مشاهده کرده، بدون آن که روی قابلیت مشاهده یادداشت‌ها یا برچسب‌هایی که کاربران بر روی نقشه گذاشته، خللی ایجاد کنند. البته این نکته را باید بیان کرد که کاربران می‌توانند حالت روح را فعال کرده تا هیچ فردی از موقعیت مکانی آنها آگاه نشوند.

این ویژگی بزودی دردسترس کاربران قرار خواهد گرفت. از آنجایی که اینستاگرام شبکه اجتماعی بزرگ‌تر و محبوب‌تر از اسنپ چت بوده، احتمال موفقیت آن هم دوچندان است. بنابراین باید منتظر بمانیم تا متا و اینستا این ویژگی را در قالب آپدیتی ارائه دهند.

تاکنون صدها قابلیت از سوی اینستا به شبکه اجتماعی اینستاگرام افزوده شده تا میلیاردها کاربری که این شبکه را به کار می‌گیرند، تجربه کاربری بهتر و کاملی داشته باشند. به هر حال جهت کسب جزئیات بیشتر باید منتظر ارائه قابلیت باشیم تا بزودی دردسترس قرار گیرد.

اینستاگرام پیشتر تردز را ارائه کرد که شبکه اجتماعی رقیب توییتر است.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *