اپل در حال تصمیم گیری برای عرضه محصولاتی نوآورانه است

جهانداری
اشتراک‌گذاری در:
آیفون در حال بررسی هدفون با دوربین، عینک هوشمند و برخی از این قبیل است تا آنها را با هوش مصنوعی همگام کند

اپل را می‌توان یکی از شرکت‌های بزرگ فناوری دانست که هر سال نسل جدید آیفون و دیگر محصولات تاکنون عرضه شده را به فروش می‌رساند. اما این شرکت قرار نیست تنها به تولید و توسعه مدل‌های فعلی اتکا نماید و در نظر دارد محصولات نوآورانه‌ای که در آینده از راه می‌رسند ارائه دهد.

در WWDC 2023 بود که اپل هدست واقعیت ترکیبی اپل ویژن پرو را معرفی می‌کند و در هفته‌های گذشته نیز راهی بازار شد. مدلی که برخی آن را پسندیدند و برخی چندان با این مدل موافق نبودند.

طبق گزارش بلومبرگ، سازنده آیفون در حال بررسی هدفون با دوربین، عینک هوشمند و برخی از این قبیل است تا آنها را با هوش مصنوعی همگام کند. البته این محصولات هنوز توسعه آنها شروع نشده و دقیقا نمی‌دانیم چه زمانی باید آنها را ملاقات کنیم.

اخیرا متا در همکاری با ری بن عینک هوشمند لوکسی را معرفی کرد که مبتنی بر هوش مصنوعی است. ایده مورد اشاره‌ای که بلومبرگ از اپل ذکر کرده، تاکنون توسط دیگر برندها ارائه شده و چندان محصولات جدیدی به حساب نمی‌آیند. به طور کلی این شرکت قصد دارد روی محصولات مورد اشاره آینده سنسورهایی تعبیه کند.

در سوی دیگر مارک گورمن، یکی از اعضای ارشد بلومبرگ، افزود که اپل تمایل داشته مجموعه گجت‌های پوشیدنی خود را افزایش داده و تنها محدود به هدست، ایرپادز و برخی دیگر محدود نخواهد شد.

طرح های این شرکت حلقه هوشمند، عینک هوشمند، ایرپادز با دوربین و برخی محصولات دیگر و نوآورانه هستند که می‌توانند نظر مخاطب را حسابی جلب کنند.  

به گفته گورمن، در حالی که اپل روی ساخت حلقه هوشمند متمرکز بوده، این شرکت سعی دارد محصولات مبتنی بر سلامتی بیشتری عرضه دارد. غول فناوری کوپرتینویی، در حال حاضر مشغول ساخت حلقه هوشمند نیست و نباید ارزانتر از اپل واچ باشد.  این شرکت به دنبال ایجاد اکوسیستم سلامت محور بوده که مبتنی بر گجت‌های پوشیدنی هستند.

طبق اخبار مرتبط، شرکت مذاکراتی در مورد توسعه عینک هوشمند مشابه عینک Ray-Ban متا انجام داده و گورمن افزود این نوع عینک هوشمند می‌تواند شامل دوربین، بلندگو و سنسورهای سلامت باشد.

این عینک جایگزین AirPods با قابلیت‌های صوتی، باتری‌های بزرگ‌تر، سنسورهای بیشتر و ویژگی‌های هوش مصنوعی خواهد شد. عینک هوشمند اپل با قیمت کمتری نسبت به هدست ویژن پرو با قیمت 3400 دلاری عرضه خواهد کرد.

گذشته از آن، طبق گزارش، این شرکت در حال بررسی تعبیه کردن دوربین و قابلیت‌های هوشمند برای هدفون ایرپادز است. ناگفته نماند گورمن بیان داشت که اپل سال قبل بررسی امکان همراه کردن هدفون خود با سنسورها و دوربین مبتنی بر هوش مصنوعی پیشرفته و سلامت را شروع نمود.

 این دوربین‌ها قادرند داده را جمع آوری کرده و برای کمک به فعالیت روزانه به کار گرفته شوند. البته مشخص نیست اپل آنها را عرضه خواهد کرد یا خیر. باید منتظر ماند تا مشخص شود این برند چه تصمیمی در سر دارد.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *