اولین خودرو الکتریکی شیائومی شگفت انگیز است

جهانداری
اشتراک‌گذاری در:
مدل SU7 خودرو الکتریکی شیائومی دارای باتری 101 کیلووات ساعتی

شرکت شیائومی پیشتر اولین خودرو الکتریکی خود را معرفی کرد که به عنوان SU7 شناخته شده و طراحی به‌روز و جدیدترین فناوری‌ها را به همراه دارد که نظر هر فردی را جلب می‌کند.

این کمپانی با عرضه SU7 محصولی را ارائه داده که دارای قدرت پیشرانه بالا، طراحی داخلی مدرن و برخی ویژگی‌های دیگر است که نظر هر فرد را به خود جلب می‌کند. این سدان از طراحی برگرفته از برند مک لارن و پورشه برخوردار بوده که چشم نواز است.

این برند برای نخستین بار خودرو را در MWC 2024 برای همگان و بازار جهانی به نمایش گذاشت. SU7، همانطور که شناخته شده، اواخر سال گذشته در چین معرفی و امروز به نمایش درآمد.

خودرو الکتریکی شیائومی یک هیولایی اسپرت الکتریکی بوده که با رنگ آبی همراه شده و به عنوان یک سدان باعملکرد بالا شناخته می‌شود و از چهار درب و یک موتور الکتریکی برخوردار است.  شرکت چینی از موتورهای الکتریکی سفارشی بهره گرفته که در کمتر از 2.7 ثانیه به 100 کیلومتر برساعت می‌رسد.

مدل SU7 خودرو الکتریکی شیائومی دارای باتری 101 کیلووات ساعتی بوده که با یک بار شارژ می‌تواند به مسافت 800 کیلومتری را سپری کند. این عدد نسبت به رقبا دیگر بسیار قابل توجه و بالا بوده که چشمگیر به نظر می‌رسد. شارژ سریع نیز در این مدل تعبیه شده و شرکت سازنده اعلام کرده که تنها با 15 دقیقه شارژ می‌تواند مسافت 500 کیلومتری را به حرکت دربیاید.

شیائومی همچنین گفته که در این مدل از پلتفرمی استفاده شد که قادر است باتری 150 کیلووات ساعتی در خود جای دهد. بنابراین با چنین باتری توانایی حرکتی 1170 کیلومتری دارد و یک مدل با عملکرد حرکتی طولانی محسوب می‌شود.

این مدل در اطراف خود حسگرهای متعددی از نوع رادار و لیدار دارد تا بتواند به صورت خودران حرکت نماید. در فضای داخلی یک نمایشگر بزرگ 16 اینچی برای سیستم سرگرمی فراهم شده و یک نمایشگر هدآپ دیسپلی نیز وجود دارد و در سوی دیگر باید به داشبورد چرخان 7.1 اینچی پرداخت.

از نزدیک بسیار چشم نواز بوده و با یک طرح عالی از خودرو شیائومی رو به رو هستیم که می‌تواند نظر هر فردی را به خود جلب کند. با سرعت بالا، سرعت شارژ چشمگیر، طراحی اسپرت و براق، فناوری‌های مدرن و برخی دیگر این مدل شگفت انگیز است.

یکی از نقاط عطف آن برد حرکتی 700 کیلومتری در حالت اولیه و 1200 کیلومتری در حالت باتری بزرگ‌تر است. متاسفانه شیائومی تاریخ عرضه را مشخص نکرده و حتی نمی‌دانیم در چه تاریخی راهی بازار می‌شود.

البته این شرکت در نظر دارد بزودی آن را در بازار جهانی عرضه داشته و مدتی بعد نیز به بازارهای بیشتری خواهد رسید. این برند هدف دارد به یکی از 5 برند بزرگ خودروساز الکتریکی تبدیل شود. بنابراین دور نیست از این هدف.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *