ایده جدید سامسونگ ارائه گوشی با حالت ساعت هوشمند

جهانداری
اشتراک‌گذاری در:
گوشی کانسپتی که سامسونگ دیسپلی در MWC 2024 به نمایش گذاشت

برکسی پوشیده نیست که سامسونگ یکی از بازیگران بزرگ صنعت تلفن هوشمند به شمار می‌رود. این برند هر سال در نمایشگاه‌های فناوری یا رویداد اختصاصی به رونمایی از محصولاتی می‌پردازد که دارای طراحی خاص و ویژگی‌های قابل توجه هستند. در کنگره جهانی موبایل بارسلون 2024، شاهد رونمایی از کانسپت فونی بودیم که همچون ساعت دور مچ دست قرار می‌گیرد.

البته این هنوز ایده ساعت هوشمند سامسونگ بوده و به تولید نرسیده است. سامسونگ در زمینه گوشی تاشو از برترین برندها بوده و در حال حاضر نیز توانسته پرفروش‌ترین باشد. همچنین یکی از اولین شرکت‌ها بود که گوشی تاشو را به بازار عرضه داشت.

این شرکت در MWC 2024 نمایشگرهای منعطف کوچک OLED را با فرم فاکتور مختلف به نمایش درآورد که انتظار داریم در آینده بخشی از طراحی گوشی‌های هوشمند باشد. همانطور که اکنون نیز چنین تلفن‌های هوشمندی به فروش می‌رسند.

گوشی کانسپتی که سامسونگ دیسپلی در MWC 2024 به نمایش گذاشت، Cling Band نام دارد. یک نمایشگر اولد منعطف که دور مچ دست همچون ساعت هوشمند قرار می‌گیرد. ایده گوشی تاشو با حالت ساعت هوشمند چندان جدید نیست و موتورولا یکی از برندهایی بود که نخستین بار کانسپت آن را به نمایش درآورد.

دستگاه Cling Band سامسونگ دارای پورت USB-C در قسمت زیرین به همراه خروجی اسپیکر است. حاشیه نمایشگر کمی دارد و این امر کمک کرده تا تجربه کاربری لذت بخشی رقم زند. در سوی دیگر سطح خم شدن آن بسیار بالاست و انعطاف پذیری بزرگی دارد. در قسمت عقب دستگاه علاوه بر حسگر دوربین، حسگرهایی چون ضربان قلب هم تعبیه شد.

بنابراین هنگامی که گوشی را روی مچ خود قرار می‌دهید، همچون ساعت هوشمند می‌تواند ردیابی ضربان قلب داشته باشد. البته اگر این ایده عملی شود، انتظار داریم قابلیت‌های بیشتری هم به نمونه تولیدی افزوده شود، زیرا پتانسیل آن را داشته که به عنوان یک دستگاه چندمنظوره همچون گوشی و ساعت به کار گرفته شود. همچنین نقایصی هم دارد و یکی از آنها این است که هنگام استفاده در حالت گوشی، نمی‌توانید حسگر ضربان قلب را به کار گیرید و تنها در حالت ساعت قابل استفاده است.

انتظار داریم نسخه نهایی یا تولیدی به حسگرهای ردیاب بیشتری برای سلامتی مجهز شود. شرکت Samsung Display گذشته از این دستگاه، کانسپت‌هایی چون صفحه نمایش کوچک دایره‌ای در بالای هدفون بی سیم و کیس‌ شارژ برای هدفون بی سیم را به نمایش گذاشت.

این زیرمجموعه سامسونگ پیشتر کیس هدفون بی سیم با صفحه نمایش دوار در قسمت فوقانی را به نمایش گذاشته است. سامسونگ دیسپلی همیشه سعی داشته نوآوری بسیاری در نمایشگر ارائه دهد و انتظار داریم در آینده با همکاری بخش موبایل سامسونگ به تولید صفحه نمایش بسیار منعطف برای گوشی موبایل بپردازد که می‌تواند برای علاقمندان بسیار جذاب باشد.

برای کسب جزئیات بیشتر پیرامون برنامه آینده این شرکت باید منتظر ماند.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *