،

ویژگی جدید اینستاگرام: محدودشدن پیام افراد غریبه

بهار قربانپور
اشتراک‌گذاری در:

اینستاگرام در جدیدترین به‌روزرسانی خود تلاش می‌کند تا کامنت‌های دریافتی ناخواسته از افراد غریبه را محدود سازد.

مدیر بخش طراحی اینستاگرام گفت: «این پلتفرم رسانه‌های اجتماعی، تا چند روز آینده، ویژگی جدیدی را معرفی می‌کند که تعداد درخواست‌های پیام را محدود می‌سازد تا کاربران به‌کمک آن، هیچگونه پیام ناشناس دریافت نکنند این بدین معناست که دریافت پیام از اشخاص غریبه و یا کسانی که جزو فالوورهای کاربر نیستند صورت نمی‌گیرد.»

این ویژگی همچنین کاربران را از ارسال هرگونه تصویر، ویدئو یا پیام صوتی در درخواست اولیه پیام خود منع کرده، از آزار و اذیت احتمالی جلوگیری می‌نماید.

شرکت متا در سایت خبررسانی خود نوشت: «این ویژگی جدید که برای اولین بار در ماه ژوئن آزمایش شد قصد دارد کنترل بیشتری روی صندوق دریافتی (Inbox) کاربران داشته باشد. بدین‌ترتیب، کاربرانی که دنبال‌کنندۀ یکدیگر نیستند تنها می‌توانند پیش از شروع مکالمه، یک دعوت‌نامه که در این پلتفرم طراحی‌شده، ارسال کنند.

این پیام تنها حاوی متن است؛ بنابراین کاربران هیچ محتوای رسانه‌ای ناخواسته‌ای، درخواست‌های پیام خود نخواهند دید. هم‌چنین کاربران اختیار دارند که درخواست پیام را بپذیرند یا رد کنند؛ یا اگر احساس ناراحتی کردند، فرستنده را Report یا مسدودکنند.

درخواست‌های پیام دعوت، جدای از بخش Inbox هستند که می‌توان با ضربه‌زدن روی دکمه درخواست‌ها در بالای Inbox در تب DM اینستاگرام به آنها دسترسی داشت.

از دیگر مشخصات به‌روزرسانی جدید این است که کاربران می‌توانند تنظیمات حریم‌خصوصی خود را به‌گونه‌ای تنظیم کنند که حق انتخاب برای دریافت پیام داشته باشند یعنی خودشان انتخاب نمایند که چه کسی می‌تواند برای آن‌ها پیام بفرستد؛ همۀ افراد، تنها فالوورها یا هیچ‌کس.»

سیندی ساوثورث، رئیس بخش امنیت بانوان در شرکت متا، گفت: «به‌نظر می‌رسد این ویژگی، بخشی از تلاش امنیتی گسترده‌تر متا است که تمام هدفش، کنترل‌های بهینه‌تر و اصولی والدین در اینستاگرام و مسنجر می‌شود.  ما می‌خواهیم مردم وقتی صندوق ورودی خود را باز می‌کنند، احساس اعتمادبه‌نفس و آرامش داشته باشند که هر محتوایی تحت اختیار آنان است و خودشان محتواهای نادرست را پس می‌زنند. به‌همین‌دلیل ما در حال آزمایش ویژگی‌های جدیدی هستیم.به این معنی که افراد نمی‌توانند تصاویر، ویدیوها یا چندین پیام را از کسی دریافت کنند که جزو فالورهایشان نیست مگر زمانی که آن شخص دعوت‌نامه بفرستد و کاربر نیز آن را دریافت و موافقت نماید.»

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *