،

کشوری که بزرگترین بازار گوشی آیفون در جهان است

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
بزگترین بازار آیفون-لاگ‌مدیا

چین در سه ماهه دوم سال جاری به بزرگترین بازار آیفون در جهان تبدیل شد و برای اولین بار از ایالات متحده پیشی گرفت. اپل به دلیل تقاضای ضعیف در آمریکای شمالی، اروپای غربی و ژاپن عملکرد کلی متفاوتی داشت. با همه این اوصاف، آیفون نتایج چشمگیری داشته است، به ویژه در چین و هند، جایی که همچنان محبوبیت بالایی دارد.

بر اساس تحقیقات انجام شده توسط TechInsights، یک شرکت پیشرو در تحقیقات بازار جهانی، چین با تبدیل شدن به بزرگترین بازار آیفون در سه ماهه دوم سال 2023، رکورد جدیدی را به نام خود ثبت کرد و برای اولین بار از ایالات متحده پیشی گرفت.
در سه ماهه دوم سال 2023، چین 24 درصد از کل محموله‌های آیفون را به خود اختصاص داده است، در حالی که بازار ایالات متحده 21 درصد را به خود اختصاص داده است.

دلیل پیشی گرفتن چین درخرید آیفون

در طول سه ماهه دوم، فروش آیفون در ایالات متحده ضعیف بود زیرا بسیاری از مصرف کنندگان خرید خود را به دلیل پیش‌بینی عرضه مدل‌های آینده آیفون در ماه سپتامبر به تعویق انداختند. از سوی دیگر، فروش قوی چین را می‌توان به اقتصاد پر رونق، طبقه متوسط رو به رشد و ترجیح مصرف کنندگان چینی برای گوشی‌های هوشمند رده بالا نسبت داد.

طبق این گزارش، مشتریان آسیایی ترجیح می‌دهند گوشی‌های هوشمند با اندازه بزرگتر مانند آیفون 14 پرو مکس را انتخاب کنند. در نیمه اول سال، آیفون 14 پرو مکس با فروش 26.5 میلیون دستگاه، پرطرفدارترین گوشی هوشمند در سراسر جهان بود. رتبه دوم را آیفون 14 پرو با فروش 21 میلیون دستگاه به خود اختصاص داد.
در گزارش دیگری از شرکت تحلیل بازار Omndia، آیفون 14 پرو مکس با 26.5 میلیون دستگاه از ژانویه تا ژوئن، محبوب‌ترین مدل سال 2022 بود. هر چهار مدل پرفروش متعلق به اپل بودند. انتظار می‌رود امسال با عرضه سری آیفون 15، تقاضا برای مدل‌های رده بالای آیفون همچنان قوی باقی بماند.

آیفون 15 پرو مکس پرفروش‌ترین مدل آیفون امسال خواهد بود

امسال، اکثر محموله‌های سری آیفون 15 امسال را آیفون 15 پرومکس شامل می‌شود که 35 تا 40 درصد است. انتظار می‌رود فروش آیفون 15 پرو مکس در مقایسه با آیفون 14 پرو مکس حدود 10 درصد افزایش یابد. تحلیلگر Ming-Chi Kuo معتقد است که این به دلیل اعتماد اپل به‌ویژگی پریسکوپ Pro Max است که گفته می‌شود فقط در این مدل موجود است.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *