،

چگونه جنگ اسرائیل در غزه باعث تغییرات بزرگ در لینکدین شد

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
تاثی جنگ اسرائیل و حماس بر شبکه اجتکاعی لینکدین

لینکدین زمانی تنها مکانی برای تجارت در نظر گرفته می‌شد، موجی از محتوای سیاسی فزاینده، به‌ویژه در میان رهبران فناوری اسرائیل را برانگیخت. این مساله چگونه پلتفرم لینکدین را تغییر داد؟

جنگ غزه اسرائیل بر نحوه مصرف مردم از رسانه های اجتماعی حتی در پلتفرم های غیرسیاسی مانند لینکدین تأثیر می گذارد.

به طور سنتی، لینکدین جایی بوده است که متخصصان تخصص و شبکه خود را به صورت آنلاین برای ایجاد فرصت های تجاری ارسال می کنند. با این حال، از زمان خرید آن توسط مایکروسافت در سال 2016، لینکدین به یک پلتفرم محتوای فعال نیز تبدیل شده است.

از 7 اکتبر، میزان محتوای سیاسی ارسال شده در لینکدین بی‌سابقه بوده و یک هنجار اجتماعی را در این پلتفرم شکسته است. لینکدین به‌عنوان یکی از کانال‌های اصلی که بسیاری از اسرائیلی‌ها، به‌ویژه در فضای فناوری، پیام اسرائیل را در آن به اشتراک می‌گذارند، ظاهر شده است.

از آنجایی که تصمیم‌گیرندگان در لینکدین فعال هستند، این می‌تواند مؤثرترین راه برای تأثیرگذاری بر اینفلوئنسرها و کمک به آموزش حرفه‌ای هایی باشد که تابه‌حال در مورد تعارض‌ها برنامه‌ای نداشتند.

یک تغییر بزرگ

گیل ایال، رئیس بازاریابی و نوآوری در شرکت مدیریت اینسپایر Silverstein Properties، یک سرمایه‌گذار تراز اول و متخصص در رسانه‌های اجتماعی است.

از 7 اکتبر، او می‌گوید: «من فکر می‌کنم بزرگترین تغییر نحوه تعامل مردم در لینکدین است. قبلاً یک پلتفرم بسیار مناسب بود که در آن فقط اطلاعاتی را که مربوط به کار بود به اشتراک می‌گذاشتید.

«اگر اطلاعاتی را به اشتراک می‌گذاشتید که حرفه‌ای نبود، مردم تعجب می‌کردند و چشم‌َان را گرد می‌کردند که چرا آن‌ها را در آنجا به اشتراک می‌گذارید. فکر می‌کنم افراد بیشتری احساس راحتی می‌کنند یا مجبور هستند نظرشان را درباره چیزهای فراتر از محل کار به اشتراک بگذارند؛ به‌ویژه، آنچه در سراسر جهان و سیاست اتفاق می‌افتد. و این بحث‌ها که هرگز بخشی از لینکدین نبودند، اکنون در صفحه‌های این پلتفرم غالب هستند. نمی‌دانیم این فقط یک الگوریتم است یا واقعاً محتوای زیادی در این مورد تولید شده است که شما آن را می‌بینید.»

تغییر محتوای لینکدین از تجاری به عمومی

تومر زوکر، یکی از بنیانگذاران انجمن لینکرز اسرائیل نیز به تغییری اشاره کرده است. او یک «کاربر قدرتمند» لینکدین است که از سال 2007 عضو آن است، بیش از 34.000 دنبال کننده دارد، کارگاه‌های آموزشی در لینکدین برای سازمان‌ها برگزار کرده و بیش از 10.000 نفر را در 10 سال گذشته آموزش داده است.

زوکر می‌گوید: «۷ اکتبر اولین‌بار بود که چیزی را نوشتم که حرفه‌ی من نبود»

«من از توییتر یا فیس بوک، از هر شبکه اجتماعی دیگری برای به اشتراک گذاشتن دیدگاه شخصی خود استفاده می‌کنم، اما لینکدین را تا جایی که می‌توانستم تمیز نگه داشته بودم».

محتوای نفرت پراکنی در لینکدین

سازمان غیرانتفاعی CyberWell افزایش بیش از 86 درصدی در محتوایی را گزارش می‌دهد که به احتمال زیاد یهودی‌ستیزانه در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی است. بین 11 سپتامبر و 6 اکتبر، فناوری نظارت CyberWell، 6959 قطعه محتوا را به احتمال زیاد یهودستیزانه معرفی کرد. از 7 تا 31 اکتبر، میزان محتوای پرچم‌گذاری شده به‌طور قابل توجهی به 12.949 افزایش یافت.

اگرچه دنیای تجارت از آنچه در خاورمیانه می‌گذرد مصون نیست، لینکدین مکان امن‌تری نسبت به سایر پلتفرم‌ها باقی مانده است. با این حال، لینکدین در حفظ بی‌طرفی شبکه حرفه‌ای خود در برابر پست‌های طرفدار و ضد اسرائیلی با چالش مواجه است.

اینکه آیا جنگ بر الگوریتم لینکدین و محتوایی که کاربران در فید خود می بینند تأثیر گذاشته است یا خیر، پاسخ آسانی نیست زیرا الگوریتم های فناوری بزرگ مانند یک جعبه سیاه هستند.

خوانندگان ممکن است اغلب مشاهده کنند که محتوا درگیر تعامل است، چه لایک، چه نظرات یا اشتراک‌گذاری مجدد، و این به‌نوبه خود باعث افزایش تعامل در پلتفرم می‌شود.

در نهایت، هدف هر پلتفرم رسانه اجتماعی این است که کاربران را با محتوا درگیر کند و در پلتفرم بمانند. چسباندن ما به فید باعث ایجاد احساسات قوی مانند خشم، حسادت و کنجکاوی می‌شود که باعث تعامل کاربر می‌شود.

آیا گسترش محتوای سیاسی از 7 اکتبر الگوریتم لینکدین را تغییر داد؟

بعید است لینکدین در رویکرد خود، از جمله الگوریتم خود، دستخوش تغییرات قابل توجهی شود. این جنبه آن را از سایر شبکه‌های اجتماعی متمایز می‌کند و آن را قادر می‌سازد تا هزینه نسبتاً کمی را برای خدمات ممتاز خود، که بخشی جدایی‌ناپذیر از مدل کسب‌وکارش است، توجیه کند.

با این وجود، مدیر لینکدین خاطرنشان می‌کند که لینکدین هرگز از آزمایش ویژگی‌هایی که باعث ایجاد تعامل می‌شود، ترسی نداشته است، مانند اینکه شما را قادر می‌سازد ببینید چه کسی به نمایه شما نگاه کرده است یا اعضا را قادر می‌سازد تا اعضای دیگر را تأیید کنند.

بنابراین، آنها ممکن است کاربران [افزایش محتوای سیاسی] را بپذیرند. این چیزی را ایجاد می‌کند که در غیر این صورت یک سکوی کسل کننده و خسته کننده و کمی ملایم بود. محتوای متفرقه آن را هیجان‌انگیز و جالب می‌کند.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *