KCC : گوگل و اپل به‌دلیل نقض قانون تجارت ارتباطات از راه دور باید جریمه بپردازند

بهار قربانپور
اشتراک‌گذاری در:
تصمیم KCC برای جریمۀ Apple و google

کمیسیون ارتباطات کره اعلام کرد: «۶ اکتبر برابر با ۲۵ مهر، اقدامات اصلاحی و جریمه‌هایی را برای گوگل (Google) و اپل(Apple) اعمال خواهد کرد.»

اقدام برای اجرایی شدن این تصمیم در 16 آگوست 2022 و بر اساس نتیجه یک تحقیق راستی‌آزمایی در مورد اقدامات ناعادلانه، از جمله اجبار به روش‌های پرداخت خاص اپراتورهای بازار اپلیکیشن، آغاز شد.

Korea Communications Commission  یا به اختصار KCC – کمیسیون ارتباطات کره- استدلال کرد که گوگل و اپل اقدامات ممنوعه قانون تجارت مخابراتی را نقض کرده‌اند.

سخنگوی این کمیسیون در گفت‌وگویی با خبرنگار واشنگتن پُست گفت: «این دو غول فن‌آوری به هشدارهای ما برای حرکت در چارچوب قانونی و ایجاد فضایی عادلانه در بازار رقابتی فن‌آوری توجهی نکردند شاید گمان می‌کردند که به‌دلیل اسمِ بزرگ و یا نفوذشان، هرگز مؤاخذه نخواهند شد.»

این سخنگو در پاسخ به پرسش خبرنگار که برچه اساسی به این کار اقدام خواهید کرد؟ گفت: « با استناد به قانون تجارت ارتباطات از راه دور؛ این دو شرکت که از غول‌های فن‌آوری هستند، موانع دستوری قانون تجارت ارتباطات از راه دور را نقض کردند و  با سوء استفاده از موقعیت خود در بازار، روش‌های پرداخت خاصی را در پیش گرفتند و ارزیابی برنامه‌ها را به‌طور غیرمنصفانه به تأخیر انداختند.»

بر اساس بیانیۀ KCC «اجرای روش‌های پرداخت خاص توسط گوگل و اپل یک نگرانی مهم است زیرا این پتانسیل را دارد که قانون اصلاح‌شده در سپتامبر ۲۰۲۱ را تضعیف کند قانونی که هدف آن، ترویج رقابت منصفانه در بازار برنامه‌ها است. نماینده و سخنگوی KCC اعلام کرد ما پس از شنیدن نظرات اپراتورهای تجاری در مورد پیش‌نویس و گذراندن فرآیندهایی همچون مشورت و تصمیم‌گیری، رأی نهایی خود را در مورد پرداخت اجباری جریمه تا سقف 68 میلیارد وون، برای گوگل و 20.5 میلیارد وون برای اپل  در نظر خواهیم گرفت.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *