، ،

آغاز جمع‌آوری آیفون 14 و 15 از بازار

حمیدزاده
اشتراک‌گذاری در:
آغاز جمع‌آوری آیفون 14 و 15 از بازار

حمیدرضا دهقانی‌نیا سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعلام کرد که سیاست ممنوعیت واردات آیفون ۱۴ به بالا در حال حاضر مورد تاکید است، چرا که حدود یک درصد جامعه کاربر این کالای لوکس هستند، اما بیش از ۳۰ درصد سبد ارزی کشور را به خود اختصاص داده است!
در همین راستا برخورد با آیفون قاچاق ۱۴ به بالا در دستور کار قرار گرفته و این موضوع به دبیر کمیسیون مقابله قاچاق کالا و ارز استان تهران ابلاغ شده است و با هماهنگی ضابطان نسبت به جمع‌آوری کالای آیفون ۱۴ و ۱۵ قاچاق اقدام خواهد شد.
سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: اگر شخصی به فروشنده‌ای که گفته کالا در آینده رجیستر می‌شود اطمینان کرده و آیفون ۱۴ به بالا خریداری کرده و حالا متوجه شده که کالا قاچاق است، می‌تواند با فاکتور به تعزیرات مراجعه و از فروشنده شکایت کند.
همچنین به گفته مدیرکل هماهنگی مقابله با قاچاق ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در خصوص آیفون ۱۵ نیز به هیچ عنوان ثبت سفارشی صورت نگرفته و ورود آن حتی به صورت مسافری نیز ممنوع است و قاچاق محسوب می‌شود.

همچنین دانگل‌های آی‌کاس که آنتن‌دهی گوشی‌های رجیستر نشده را فعال می‌کرد نیز قاچاق محسوب شده و از سطح عرضه جمع‌آوری خواهند شد. اگر گوشی‌های آیفون ۱۴ که به‌صورت مسافری وارد شده‌اند کد آن‌ها در گمرک ثبت نشده باشد، نیز جمع‌آوری خواهند شد.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *