شکایت گروهی علیه گوگل همچنان در جریان

حمیدزاده
اشتراک‌گذاری در:
شکایت گروهی علیه گوگل همچنان در جریان

ایوون گونزالس راجرز قاضی آمریکایی، اعلام کرد که درخواست گوگل برای مختومه کردن شکایتی که در آن حریم خصوصی میلیون ها نفر با ردیابی مخفیانه فعالیت‌شان در اینترنت رصد می‌شده، را رد کرده است. او اعلام کرد هیچ شواهدی که نشان دهد کاربران به جمع آوری اطلاعات‌شان توسط گوگل رضایت داده‌اند، نیافته‌است، چرا که واحد شرکت آلفابت این موضوع را به طور واضح به آن‌ها اعلام نکرده است.

شاکیان این پرونده ادعا کرده‌اند اپ‌ها، کوکی‌ها و بخش تحلیل گوگل به «ماونتن ویو» (یک شرکت کالیفرنیایی) اجازه داده تا فعالیت‌هایشان را حتی در زمانی که مرورگر کروم در حالت ناشناس قرار دارد یا هنگامی‌که مرورگرهای دیگر در وضعیت «خصوصی» قرار دارند را ردیابی کند.

آن‌ها همچنین مدعی هستند گوگل با اتکا به این امر به اطلاعات زیادی درباره دوستان، سرگرمی‌ها، غذاهای مورد علاقه، عادت‌های خرید و احتمالا موارد دیگری که در اینترنت جستجو کرده‌اند، دست یافته است و به همین دلیل شرکت به یک منبع بی‌شمار از اطلاعات بسیار دقیق و گران‌بها تبدیل شده‌است.

این شکایت توسط آن دسته از کاربران گوگل مطرح شده‌است که از یکم ژوئن ۲۰۱۶ از سرویس‌های آن استفاده کرده‌اند. همچنین شاکیان خواستار حداقل ۵ هزار دلار غرامت به ازای هر کاربر برای نقض قوانین فدرال در ایالت کالیفرنیا شده اند.

دیوید بویس، وکیل شاکیان این پرونده اعلام کرد تصمیم قاضی، گامی مهم در حفاظت از حریم خصوصی میلیون ها کاربر آمریکایی است.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *