،

سونی قصد دارد در سال مالی جاری 25 میلیون پلی استیشن 5 بفروشد

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
ps5 - LogMedia.ir

سونی پیش‌بینی کل سال خود را به دلیل شتاب پایدار کسب و کارهای پلی استیشن و سرگرمی افزایش داده است. این شرکت خوشبین است که فروش پلی استیشن 5 افزایش یابد و به آن‌ها امکان دهد که به رکوردشکنی خود در سال مالی امسال دست یابند.
این شرکت پیش‌بینی خود را برای بخش بازی، تعدیل کرده است و انتظار دارد فروش بازی‌های غیر شخص اول پلی استیشن و محتوای الحاقی افزایش یابد. امسال، گیمرهای پلی‌استیشن می‌توانند منتظر عناوین مورد انتظاری مانند Spider-Man 2، Assassin’s Creed Mirage، Cyberpunk 2077: Phantom Liberty Expansion، Avatar: Frontiers of Pandora و EA Sports FC باشند.

در حالی که کاهش هزینه و مخارج به این افزایش فروش کمک می‌کند، سودآوری سخت‌افزار پلی‌استیشن5 ممکن است کاهش یابد. برای تشویق خرید بیشتر PS5، سونی قیمت آن را در چندین منطقه در سراسر جهان کاهش داده است که احتمالاً منجر به خرید بیشتر بازی نیز می‌شود.
سونی در سه ماهه اول سال جاری 3.3 میلیون دستگاه PS5 به فروش رساند. این محموله تقریباً نیمی از فروش سه ماهه قبل است که 6.3 میلیون دستگاه بوده است. با این حال، فروش سه ماهه قبل در فصل تعطیلات بود.
هدف فروش 25 میلیون کنسول PS5 در سال مالی جاری است که رکورد جدیدی را برای پلی استیشن به ثبت خواهد رساند. در حالی که PS5 از زمان عرضه خود در نوامبر 2020 تاکنون 40 میلیون دستگاه فروخته است، این عدد کمی کمتر از آمار فروش پلی استیشن 4 است. با این حال، سونی همچنان خوشبین است و قصد دارد تبلیغاتی را برای افزایش شتاب فروش ارائه دهد. هیروکی توتوکی، رئیس سونی ابراز اطمینان کرده است که آن‌ها می‌توانند به هدف فروش خود برسند.

با ضربه خوردن سونی پیکچرز، کسب‌وکارهای حسگر دوربین انتظار رکود دارند

با وجود موفقیت فیلم Spider-Man: Across the Spider-Verse، درآمد سونی پیکچرز نیز سال به سال کاهش یافته است. در حالی که انتظار می‌رود بخش موسیقی امسال عملکرد خوبی داشته باشد، این شرکت معتقد است که بخش فیلم به دلیل تأثیر اعتصاب‌های انجمن نویسندگان آمریکا و انجمن بازیگران سینما، عملکرد بدتری نسبت به پیش‌بینی‌های آوریل گذشته خواهد داشت.
سونی چشم انداز سال خود را اصلاح کرده است و در حالی که اعداد کلی بهتر است، انتظارات فروش برای سنسورهای موبایل به دلیل کاهش مداوم فروش گوشی‌های هوشمند کاهش یافته است.
نتایج برای شرکت مثل یک کیسه مخلوط است زیرا سود عملیاتی آن برای دوره نسبت به سال قبل 31 درصد کاهش یافته است و از 2.54 میلیارد دلار به 1.76 میلیارد دلار رسیده است. با این وجود، درآمد این شرکت به دلیل رشد قابل توجه فروش از خدمات بازی و شبکه، موسیقی، تصویربرداری و کسب و کار خدمات مالی، 33 درصد افزایش یافته است.
علیرغم کاهش سود عملیاتی، سونی پیش‌بینی فروش و درآمد خود را برای سال مالی منتهی به 31 مارس 2024 با 6.1 درصد اصلاح کرده است که دلیل آن فروش بالاتر از حد انتظار برای مشاغل بازی است. همچنین پیش‌بینی می‌کند که درآمد خالص 2.4 درصد نسبت به پیش‌بینی قبلی خود از 5.86 میلیارد دلار به 6 میلیارد دلار افزایش یابد.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *