،

دانشمندان چینی راز گوشی هوشمند تاشو هوآوی را فاش کردند

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
مواد استفاده شده در گوشی تاشو هواوی فاش شد

محققان غول مخابراتی چینی هوآوی سه سال را صرف توسعه فناوری صفحه نمایش تلفن‌های تاشو خود کردند و از ویژگی‌های جذب ضربه توسط «نشاسته» تحت شرایط خاص الهام گرفتند.
تیم فنی هواوی گفت که انعطاف‌پذیری گوشی‌های Mate X3 و X5 آن ناشی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد یک صفحه نمایش داخلی انعطاف‌پذیر در زیر سطح بیرونی مقاوم در برابر خش است.

این ماده که بیش از 100 آزمایش برای توسعه آن انجام شده، بر اساس پدیده‌ای است که محلول نشاسته را در نسبت های مناسب به مایع غیرنیوتنی تبدیل می‌کند که مانند آب عمل می‌کند اما در اثر ضربه ناگهانی به جامد تبدیل می‌شود.

جنس صفحه گوشی تاشوی هواوی چیست

مانند افرادی که در ویدیوهای TikTok دیده می‌شوند که روی یک استخر پر از دوغاب نشاسته بدون فرورفتن در حال حرکت هستند، این ترفندی ساده است که باید به‌سرعت حرکت کنید، زیرا دوغاب مستقیماً در زیر هر فشار سفت می‌شود و بلافاصله پس از کاهش فشار به مایع باز می‌گردد.

تیم تحقیقاتی می‌گوید: «ادغام این ماده «استحکام در برخورد» در صفحه‌نمایش گوشی‌های تاشو نه تنها نیازهای مکانیسم‌های تاشو را برآورده می‌کند، بلکه مقاومت صفحه‌نمایش در برابر ضربه را به‌طور قابل توجهی افزایش می‌دهد.

تیم هوآوی کار بر روی چیزی را که در نهایت به پلی سیلوکسان تبدیل می‌شود، آغاز کرد: یک مایع غیر نیوتنی که سبک، تاشو و شفاف است.

آنها گفتند: “این فناوری برای اولین‌بار در صفحه نمایش تاشو کامپوزیت Mate X3 به‌کار رفت و اولین استفاده از مایعات غیرنیوتنی در لوازم الکترونیکی مصرفی را نشان داد و Mate X5 این طراحی خلاقانه را ادامه داد.”

طبق گفته تیم تحقیقاتی، صفحه نمایش داخلی انعطاف پذیر گوشی هوشمند Mate X5 – که گواهینامه مقاومت در برابر ضربه پنج ستاره را از SGS سوئیس دریافت کرده است – بهبود چهار برابری نسبت به عملکرد Mate X2 قبلی است.

آنها گفتند که یکی دیگر از روش‌های اسپری پلاسما یک لایه آبدوست به سطح ماده اضافه کرده است که چسبندگی را با چسب شفاف نوری بهبود می‌بخشد و مونتاژ آن را با سایر قطعات گوشی آسان می‌کند.

آنها گفتند: “این فناوری برای اولین بار در صفحه نمایش تاشو کامپوزیت Mate X3 به کار رفت و اولین استفاده از مایعات غیرنیوتنی در لوازم الکترونیکی مصرفی را نشان داد و Mate X5 این طراحی خلاقانه را ادامه داد.”

طبق گفته تیم تحقیقاتی، صفحه نمایش داخلی انعطاف پذیر گوشی هوشمند Mate X5 – که گواهینامه مقاومت در برابر ضربه پنج ستاره را از SGS سوئیس دریافت کرده است – بهبود چهار برابری نسبت به عملکرد Mate X2 قبلی است.

به گفته تیم تحقیقاتی، صفحه نمایش می‌تواند در برابر ضربه سوئیچ خودرو، قلم‌های وایت‌بورد، درپوش و سایر موارد روزمره که از ارتفاع یک متری (3 فوت) رها می‌شوند، مقاومت کند.

آخرین تصویر جذاب فاش شده از گوشی تاشوی هواوی را ببینید

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *