دولت مالزی شکایت علیه متا، به دلیل محتوای مضر را لغو کرد

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
مالزی - متا - لاگ مدیا

کوالالامپور (رویترز) – فهمی فاضل، وزیر ارتباطات مالزی در مصاحبه‌ای گفت: ممکن است مالزی به دنبال تعامل «مثبت» با این شرکت در مقابله با محتوای مضر در پلتفرم رسانه‌های اجتماعی، طرحی برای اقدام قانونی علیه متا پلتفرم های مادر فیسبوک انجام ندهد.

ماه گذشته، کمیسیون ارتباطات و چند رسانه‌ای مالزی (MCMC) اعلام کرد که علیه متا به دلیل کوتاهی در اقدام علیه محتوای «نامطلوب: مربوط به نژاد، حق الناس، مذهب، افترا، جعل هویت، قمار آنلاین و تبلیغات کلاهبرداری، اقدام قانونی خواهد کرد.

فهمی گفت که متا از آن زمان تعهد قاطعانه‌ای برای همکاری با مقامات مالزی، از جمله تنظیم کننده و پلیس، برای مقابله با چنین پست‌هایی در پلتفرم‌های خود داده است. او گفت: »فکر نمی‌کنم MCMC در حال حاضر نیازی به اقدام قانونی داشته باشد. فکر می‌کنم این سطح همکاری بسیار مثبت است«. وی افزود که دولت برای مقابله با محتوای مضر در حال بررسی اقداماتی مانند جریمه علیه پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی در صورت عدم موفقیت است.

فیس‌بوک بزرگترین پلتفرم رسانه‌های اجتماعی مالزی است که تخمین زده می‌شود 60 درصد از جمعیت 33 میلیونی این کشور دارای حساب کاربری ثبت شده باشند.

فهمی نگرانی‌های مطرح شده در مورد افزایش نظارت دولت بر محتوای آنلاین را رد کرد و صدور دستور برای حذف چندین سایت خبری مرتبط با مخالفان و حساب های رسانه‌های اجتماعی در هفته‌های اخیر را رد کرد.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *