رم، صحنه نبرد زاکربرگ و ماسک

بهار قربانپور
اشتراک‌گذاری در:

مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا دعوت ایلان ماسک به مبارزه را پذیرفت.

ایلان ماسک در پستی اعلام کرد که مبارزه تاریخی خود با مارک زاکربرگ در رم برگزار می‌شود و به صورت زنده از شبکه اجتماعی ایکس و متا پخش خواهد شد.

ظاهراً ماسک با نخست‌وزیر ایتالیا برای محل مبارزه مذاکراتی داشته است.

 زاکربرگ در استوری اکانت خویش نوشت: «من 26 اوت (4 شهریور) را برای برگزاری این مسابقه پیشنهاد داده بودم اما ماسک هنوز این تاریخ را تأیید نکرده است.»

زاکربرگ در پست دیگری در شبکه اجتماعی اینستاگرام تردز ضمن بازنشر تصویری از توییت ایلان ماسک که گفته بود دارد با وزنه‌زدن حین کار برای مبارزه آماده می‌شود نوشت: «من همین امروز هم آماده‌ام. وقتی اولین‌بار من را به چالش کشید، 26 اوت را پیشنهاد دادم، اما او هنوز این تاریخ را تأیید نکرده است. انتظار ندارم که این مبارزه به واقعیت بپیوندد.»

زاکربرگ در پست دیگری با انتشار تصویری از توییت دیگر ماسک که او در آن به پخش زنده این مبارزه در پلتفرم X اشاره کرده بود نوشت: «آیا بهتر نیست از یک پلتفرم قابل اطمینان‌تر  استفاده کنیم که واقعاً امکان کسب درآمد برای خیریه را داشته باشد؟»
مشخص نیست این طعنهٔ زاکربرگ با چه واکنشی از سوی ماسک همراه خواهد شد؟

مدیرعامل متا به کاربری که پرسیده بود آیا ماسک برای پخش زنده در X با او هماهنگ کرده است یا نه، این چنین پاسخ داد: «این قضیه بیشتر شبیه همان توییت معروف ماسک است که نوشته بود: «سرمایه‌ها تأمین شده است.»

ارجاع زاکربرگ به توییتی است که ماسک برای خصوصی‌سازی شرکت تسلا منتشر کرده بود و بعداً معلوم شد که تأمین سرمایه واقعیت نداشته است.

به‌عبارت دیگر، ظاهراً مالک توییتر با مدیرعامل متا درباره پخش زنده هماهنگ نبوده است.

مارک زاکربرگ همچنین اعلام کرد که عاشق هنرهای رزمی است و این‌که ماسک حین وزنه زدن مرا به مبارزه می‌طلبد چیز هیجان‌انگیزی نیست.

مدیرمتا گفت صرف‌نظر از این که سرانجام این مسابقه چه خواهد شد به رقابت با کسانی ادامه خواهد داد که در ورزش رزمی تمرین دارند نه صرفاً بدن‌سازی.

از سویی ایلان ماسک که اذعان دارد نقطه ضعف او مقاومت بدنی کم و زود خسته شدن است. در توییتی نوشته بود که اگر مسابقه کوتاه باشد احتمالاً خودش پیروز می‌شود اما اگر مسابقه طولانی شود، زاکربرگ شانس بیشتری برای برنده‌شدن خواهد داشت.

منظور از مبارزهٔ  زاکربرگ و ماسک چیست؟

اگر سردرگم شدید که منظور از مبارزهٔ  زاکربرگ و ماسک چیست؟ نشریۀ تایم در این مورد نوشت: «باید گفت درواقع همان مبارزۀ واقعی و نبرد رزمی است؛ جایی‌که دو نفر به‌طور فیزیکی مشت و لگد خود را به‌سمت حریف پرتاب ‌می‌کنند. در این نوع رویدادها معمولاً یک نفر بر اثر ضربات روی زمین می‌افتد و نفر دوم دستان خود را به‌نشانۀ پیروزی بالا می‌برد.

این دو، طبق قراری که با یکدیگر در شبکه اجتماعی X (توییتر سابق) گذاشته‌اند قرار است در داخل قفس به مبارزه تن به تن با یکدیگر بپردازند .

البته برخی اعلام کردند این موضوع فقط یک برنامه تبلیغاتی از طرف این دو مدیر عامل است که شرکت‌هایشان غول فن‌آوری دنیاست.
اما استخدام مربی و انجام تمرینات سخت روزانه از سوی مارک و ایلان، چنین گفته‌ای را رد می‌کند.
از سویی دیگر، این دو با میلیاردها دلار سرمایه چرا باید از چنین شیوۀ غیر متعارفی برای جلب توجه استفاده کنند؟
 آیا گمان می‌کنید این دو فرد مشهور و ثروتمند واقعا به چنین تبلیغاتی نیاز دارند؟

و سخن آخر، این ایلان ماسک است که مارک زاکربرگ را به مبارزه فراخوانده. او پیش از نیز افراد مشهور را به مبارزه طلبیده بود.
انگار هرچه هست ماسک دوست دارد هم در دنیای فن‌آوری و هم دنیای قدرت، حرف اول را بزند.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *