مسیر اتصال درخواست به پیام رسان‌ها کاهش پیدا می‌کند

حمیدزاده
اشتراک‌گذاری در:
مسیر اتصال درخواست به پیام رسان‌ها کاهش پیدا می‌کند

امیر لاجوردی رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرد که درخواستی که از مسیرهای مختلف به پیام‌رسان‌های بومی می‌رسد ۲۰۰ میلی ثانیه تأخیر دارد که می‌توان با روش‌هایی تا زیر ۵۰ میلی ثانیه زمان رفت و برگشت در شبکه را کاهش داد.

وی که از روز گذشته جهت مذاکرات ارتباطی برای آماده سازی سرویس‌های ارتباطی با کیفیت در ایام اربعین به زوار ایرانی به عراق سفر کرده‌ است، در یکی از پیام‌رسان‌های بومی اعلام داشت که مذاکرات فشرده‌ای با مجموعه‌های مختلف عراقی از جمله وزیر ارتباطات عراق و همچنین رئیس رگولاتوری این کشور داشتیم. رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت که تمام تلاشمان، ارائه سرویس ارتباطی با کیفیت و قیمت مناسب در ایام اربعین به زوار ایرانی است.

لاجوردی در ادامه در پاسخ به یکی از کاربران مبنی بر کار نکردن یکی از پیام‌رسان‌های بومی سال گذشته در کشور عراق تصریح کرد که در حال حاضر در بغداد و با اینترنت، اتصال خوبی با این پیام‌رسان دارم. البته باید بهتر هم شود به این دلیل که درخواستی که از مسیر اینترنت بین‌الملل و عراق -اروپا- ایران به این پیام‌رسان می‌رسد چه با رومینگ و یا غیر رومینگ حدود ۲۰۰ میلی ثانیه تأخیر دارد که انشاالله می‌شود با روش‌هایی تا زیر ۵۰ میلی ثانیه زمان رفت و برگشت (RTT) در شبکه را کاهش داد.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین‌های فناوری