،

YouTube در حال ارائه «تجربه جدیدی برای بیننده» است که شاید برای عده‌ای ناخوشایند باشد

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
پیشنهادات یوتیوب - لاگ مدیا

یوتیوب یک وب‌سایت بسیار مورد استفاده برای بسیاری از کاربران است. آن‌ها فقط می‌خواهند دراز بکشند، تلویزیون های خود (لپ تاپ یا تلفن) را روشن کنند و هر یک از ویدیوهای موردعلاقه‌شان را در صفحه مختص به خود تماشا کنند. اما این ویژگی برای برخی از کاربران به زودی تغییر می‌کند زیرا پلتفرم استریم متعلق به گوگل یک «تجربه جدید بیننده» را به ارمغان می‌آورد که ممکن است به معنای واقعی کلمه یک صفحه نمایش سیاه برای کاربر باشد.
این شرکت ویژگی پیشنهادات را بهینه‌سازی کرده است و از هم‌اکنون، اگر کاربران سابقه تماشای YouTube را خاموش کرده باشند و سابقه تماشای قبلی قابل توجهی نداشته باشند، ویژگی‌هایی که برای ارائه پیشنهادهای ویدیویی به سابقه تماشا نیاز دارند، غیرفعال خواهند شد. بنابراین برخی از کاربران ممکن است فقط یک صفحه سیاه در فید اصلی YouTube خود و یک پنجره بازشو ببینند که در آن نوشته شده: «سابقه تماشای شما خاموش است.»

 این شرکت در صفحه پشتیبانی گفت: «این بدان معناست که از امروز، فید خانه (home feed) شما ممکن است بسیار متفاوت به نظر برسد: می‌توانید نوار جستجو و منوی راهنمای سمت چپ را بدون فید ویدیوهای پیشنهاد شده مشاهده کنید، بنابراین به شما امکان می‌دهد راحت‌تر جستجو و مرور کنید. کانال‌ها را مشترک کنید و در عوض برگه‌های موضوعات را کاوش کنید».

خاموش کردن یشنهادات یوتیوب-لاگمدیا

مزایا و معایب

بنابراین یکی از مزایای روشن بودن سابقه تماشای یوتیوب این است که پلتفرم را قادر می‌سازد تا پیشنهادات ویدیویی را که ممکن است به آن‌ها علاقه‌مند هستند ارائه دهد. آن‌ها مجبور نیستند همیشه محتوا را تایپ کرده و جستجو کنند و چند دقیقه را برای پیمایش در ویدیوها هدر دهند.

در صورت نیاز، آن‌ها همیشه می‌توانند نوع خاصی از محتوا را جستجو کنند. با این حال، برخی ترجیح می‌دهند سابقه تماشای YouTube را پاک و خاموش کنند. این کاربران باید هر بار که به این پلتفرم می‌آیند، ویدیوهای مورد جستجو را تایپ کنند، که گاهی اوقات ممکن است کار خسته‌کننده‌ای باشد.
این شرکت گفت: «ما این تجربه جدید را راه‌اندازی می‌کنیم تا مشخص کنیم کدام ویژگی‌های YouTube برای ارائه توصیه‌های ویدیویی به تاریخچه مرور تماشا متکی هستند و آن را برای کسانی از شما که ترجیح می‌دهند به جای مرور توصیه‌ها جستجو کنند، ساده‌تر کنیم.
یوتیوب گفت که این تغییرات را به آرامی در چند ماه آینده ارائه می‌کند. کاربران می‌توانند تنظیمات سابقه تماشای YouTube خود را در هر زمانی بصورت دلخواه تغییر دهند.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *