متا، باز هم کارمندانش را اخراج می‌کند

بهار قربانپور
اشتراک‌گذاری در:
اخراج کارکنان متا

گویا سریال اخراج کارمندان از متا، تمامی ندارد؛ این شرکت از ابتدای امسال، دوبار اقدام به تعدیل نیرو کرد و حالا در زمانی که کم‌تر از سه‌ماه به پایان سال میلادی، وقت داریم، اطلاعیۀ قطع همکاری با تعدادی دیگر از کارمندان شاغل در متا، بحث‌برانگیز شده است.

رویترز به نقل از دو منبع آگاه نوشت: «شرکت متا در حال برنامه‌ریزی اخراج کارمندان واحد آزمایشگاه‌های واقعیت افزوده خود است.»

در این خبر آمده که کارمندان از طریق یک پست در فروم (تالار گفت‌وگوی) داخلی متا از موضوع اخراج باخبر شدند.

یکی از افرادی که نامۀ اخراج خود را در این صفحه مشاهده کرده است به خبرنگار رویترز گفت: «واقعاَ شوکه شدم و خبر را باور نمی‌کردم. بیش‌تر از سه‌بار آن‌را خواندم تا مطمئن شوم که این مطلب، درست است. »

هرچند سخنگوی شرکت متا و وکیل این سازمان، تاکنون از ابراز توضیح بیشت‌تر درخصوص این تصمیم، خودداری کرده‌اند.

خبرنگار رویترز نوشت: «در بررسی دقیق‌تر این موضوع، متوجه شدم که حکم اخراج حدود 600 کارمند از واحد FAST آماده شده است.»

واحد FAST وظیفه توسعه چیپ‌های سفارشی برای تقویت سخت‌افزارهای واقعیت افزوده و مجازی را برعهده دارد که توسط بخش آزمایشگاه‌های واقعیت افزوده تولید می‌شوند.

شرکت Meta در حال حاضر مجموعه‌ای از هدست‌های واقعیت ترکیبی به نام Quest و عینک هوشمند ارائه می‌دهد که توسط شرکت Ray-ban طراحی و ساخته می‌شود این نوع عینک‌ها، می‌تواند از طریق یک دستیار مجازی هوش‌مصنوعی، قابلیت استریم ویدیو و صحبت با افراد را ارائه دهد. .

این شرکت، با آغاز ماهِ جدید، در کنفرانس سالانه Connect ، از نسخه‌های جدید عینک هوشمند و هدست مخصوص کاربران موسوم به Quset3 رونمایی کرد.

یکی از نمایندگان شرکت متا در این کنفرانس اعلام کرد: «تیمِ ما در حال کار روی عینک واقعیت افزوده‌ای است که قادر است اشیا مجازی را به همراه ساعت‌های هوشمند مرتبط، روی لنزهای مرئی قرار دهد.»

خبرنگار رویترز در پایان گزارش خود نوشت: «آن‌چه مدیران این شرکت د رکنفرانس سالانۀ Connect بیان کردند نشان می‌دهد که متا، تلاش کرده تراشه‌هایی بسازد که بتوانند با سیلیکون تولید شده توسط ارائه‌دهندگان خارجی رقابت کند؛ و برای دستگاه‌های موجود در بازار، از جمله هدست‌های Quest و عینک Ray-Ban، به چیپ‌ست کوالکام روی آورده است.

بنابراین پرسشی که پیش می‌آید این است: باوجود چنین موفقیت و افزایش درآمدی، علت تصمیم اخیر متا و اخراج 600 کارمند چرا و برچه اساسی عملی خواهد شد؟!»

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *