،

نابود کردن برنامه 28 ساله ویندوز توسط مایکروسافت و تأثیر آن بر کاربران

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
از بین رفتن ورد پد ویندوز - لاگ مدیا

به گزارش Bleeping Computers، در اوایل این هفته، مایکروسافت اعلام کرد که قصد دارد WordPad را از بین ببرد. برنامه‌ای که تقریباً 28 سال است بخشی از سیستم عامل ویندوز بوده است.

چه زمانی مایکروسافت WordPad را متوقف می‌کند

WordPad از روزگار ویندوز 95 بخشی از سیستم عامل ویندوز بوده است. تقریباً 28 سال از اولین انتشار این برنامه می‌گذرد. مایکروسافت با به‌روزرسانی آینده ویندوز، برنامه‌های خود را برای توقف برنامه پردازش کلمه بومی و رایگان اعلام کرده است.

بر اساس این گزارش، به‌روز رسانی‌های بعدی ویندوز، پردازنده‌های کلمه را متوقف خواهند کرد. با این اوصاف، مایکروسافت تاریخ خاصی را برای این مورد تایید نکرده است.
نکته قابل توجه این است که مایکروسافت قبلاً WordPad را از زمان به‌روز رسانی Windows 10 Insider Build 19551 به یک برنامه اختیاری تبدیل کرده است. این تغییر در نسخه‌های پایدار نیز اعمال شد و کاربران اکنون می‌توانند برنامه‌ها را از طریق کنترل پنل ویژگی‌های اختیاری ویندوز حذف کنند.

کاربران به غیر از WordPad چه گزینه‌هایی خواهند داشت

امروزه هیچ کمبودی در برنامه‌ها و خدمات پردازش کلمه وجود ندارد. چندین واژه پرداز متن باز در بازار موجود است. برخی از آن‌ها کاملا رایگان هستند. در مورد ویندوز، مایکروسافت برنامه Notepad مخصوص به خود را برای پردازش کلمات اولیه دارد یا مایکروسافت ورد (نیاز به اشتراک Microsoft 365) برای پردازش کلمه پیشرفته وجود دارد. سپس Google Docs وجود دارد که به کاربران امکان می‌دهد هر فرمت فایل word را به صورت آنلاین بدون بارگیری برنامه جداگانه روی دستگاه ویرایش کنند.
بازهم با همه این اوصاف LibreOffice، Zoho Docs، WPS office و چندین برنامه پردازش کلمه شخص ثالث دیگر وجود دارد.

چگونه کاربران تحت تاثیر قرار خواهند گرفت

هنوز تحلیل‌گران افراد زیادی را نمی‌شناسند که از WordPad به‌عنوان نرم‌افزار پردازش متن استفاده کنند. حتی اگر برخی از کاربران هستند که به این برنامه تکیه می‌کنند، جایگزین‌های کافی برای جابجایی خواهند داشت. به این معنی که از بین رفتن WordPad تاثیر زیادی روی کاربران نخواهد داشت.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *